Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Pikaajaline rahvusvaheline arenguprogramm LEVEL UP! Õppimise toetamine noorsootöös: sügavam mõistmine, kõrgem kvaliteet, rohkem tunnustamist.

Lahtise peaga noorsootöötaja või noortejuht, kes Sa töötad noortega vanuses 13-27!

Soovid arendada oma pädevusi noorte tunnustamisel ja nende õppimise toetamisel? Tahad aidata kaasa sellele, et teha noorsootöös õpitu nähtavaks?

Löö kaasa pikaajalises eksperimentaalses arenguprogrammis LEVEL UP! , mille eesmärk on arendada noorsootöötajate pädevusi noorte õppimise juhendamisel. Selleks kasutame Noortepassi lähenemist, mis aitab analüüsida, kirjeldada ja näidata noorsootöös õpitut nii osalejatele endile kui ka teistele inimestele.

Noortepass on alates 2007. aastast kasutuses Euroopa Liidu programmis Euroopa Noored ning nüüd ka uues Erasmus+ programmis. Pikemas perspektiivis soovime viia Noortepassi kui mitteformaalse õppimise tööriista väljapoole Erasmus+: Euroopa Noored programmi.

Programm kestab maist 2015 kuni märtsini 2016. Kokku koosneb see 12 koolituspäevast ja praktikast noortega. Praktika maht võib erineda. Prognoosime, et panustad arenguprogrammi kokku umbes 20 päeva. Programm, sh ööbimine ja toitlustus on osalejatele tasuta, sõidukulud on enda kanda. Grupis on kohti 20 inimesele. Kandideerimine kestab 3. maini.

Ühinedes meie  arenguprogrammiga, saad Sa pikaajalise toetuse: koolitused, mentorlus ja õlatunne Läti kolleegidelt, kes astuvad piiri taga sama teed.

Arenguprogrammi kava:

  1.  Stardime Tartus (27.-30. mail 2015): kokku tulevad noorsootöötajad Eestist ja Lätist. Töökeel on  inglise keel, vajadusel tõlgime.
  2.  Suvest sügiseni (juuni, september, november) leiavad aset kolm kahepäevast ööbimisega koolitust Eestis (eesti keeles), kus plaanime ja harjutame õpitu rakendamist noorsootöös.
  3.  Paralleelselt või pärast koolitusi rakendad õpitut töös noortega.
  4.  Lisaks pakume mitmekülgset tuge mentorluse ja kovisiooni näol. Kuulame Sinu õpihuvi ja vajadust hoolega.
  5.  10.-11. märtsil 2016 toimub rahvusvaheline kokkuvõttev seminar. Mõistagi saad Sinagi Noortepassi tunnistuse!

Koolitusprogrammi ehitame üles selliselt, et see toetab Sind kui ennastjuhtivat õppijat – avastad ja arendad endas ja oma noortes seda tahku! Meil on palju interaktiivseid meetodeid ja tööriistakast, mida saad noortega kasutada. Ja nagu ikka katsetades võid leida huvitavaid allikaid ja kolleege, kellega võid veeta veel mõnegi tunni või päeva.

Rahvusvahelist pilootprojekti korraldab SA Archimedes Noorteagentuur koostöös Läti büroo, SALTO Koolituse ja Koostöö ressursikeskuse ja Euroopa Komisjoniga. Arenguprogrammi Eesti koolitajad on Uku Visnapuu ja Jana Kukk, kellel on kahe peale üle 25 aasta koolitaja-kogemus ja suur huvi mitteformaalse õppimise ja selle tunnustamise vastu.

Projekti on kaasatud ka rahvusvahelised eksperdid: Rita Bergstein (SALTO Koolituse ja Koostöö ressursikeskus), kes tegeleb Noortepassi arendamisega Euroopa tasandil ja Paul Kloosterman, kes on üle-euroopaliselt tunnustatud koolitaja ja noortevaldkonna ekspert.

Kui need plaanid tunduvad põnevad ja realistlikud ja saad tegevustes kaasa teha, siis soe teretulemast!

Tekkis küsimusi, kõhklusi? Võta julgelt ühendust koolitajaga: Uku Visnapuu uku@escu.ee või  tel. 5 12 16 16!

NB: Noorteagentuur on valmis aitama Sul tööandjat veenda, et tasub tulla :), nii pole Sa “töölt ära” küsimisega üksi.