Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

“Boost Up!” kogemusvahetuse seminar projektitegijatele

Kogemusvahetuse seminar “Boost up! A reflection seminar for beneficiaries” toob kokku projektitegijad, kes on viinud ellu vähemalt ühe Erasmus+: Euroopa Noored projekti ja annab neile võimaluse oma kogemusele tagasi vaadata, üksteiselt õppida ja seeläbi järgmiste projektide kvaliteeti parandada.

Sihtgrupp:

Kui oled hiljuti lõpetanud oma projekti elluviimise ja mõtled juba järgmistele väljakutsetele Erasmus+ programmi raames, siis see seminar on mõeldud just Sulle. Seminarile ootame projektijuhte (noorteliidreid ja noorsootöötajaid), kes on viinud ellu ükskõik millise Erasmus+: Euroopa Noored projekti pärast 2015. aasta jaanuari.

Osalejatelt ootame lisaks

• valmisolekut oma projektikogemust teistega jagada,
• inglise keele oskust suhtlustasemel,
• vanust üle 18 eluaasta.

Eesmärgid ja tegevusplaan:

Seminari eesmärgiks on analüüsida projekti õnnestumist kolmest erinevast vaatenurgast: protsess (projekti ettevalmistus ja elluviimine), õppimine (osalejate ja organisatsioonide perspektiiv) ja mõju (erinevatel tasanditel). Sellest lähtudes saavad osalejad jagada oma kogemusi ja otsida võimalikke lahendusi projekti käigus ilmnenud probleemidele või takistustele.

Samuti on seminari käigus võimalik teistega jagada parimaid praktikaid ja suurimaid kordaminekuid. Osalejatel on kogemusi erinevate projektidega (alates noortevahetustest kuni osalusprojektideni), tänu millele saab seminaril võrrelda erinevaid projektitüüpe ja õppida seeläbi Erasmus+ programmi paremini tundma.

Vaadates tagasi, pöörame tähelepanu ka tulevikule: millised võiksid olla järgmised sammud ja kuidas tagada järgmiste projektide kvaliteeti. Võtmeküsimusteks on aktiivne osalus, õppimise toetamine ja projekti mõjusus. Varasematest kogemustest õppides saame tulemuslikumalt edasi liikuda.

Seminari käigus saavad osalejad reflekteerida järgmiste aspektide üle:

1. enda õpikogemus,
2. oma projekti tõusud ja mõõnad,
3. projekti laiem mõju,
4. osalejate kaasamine ja nende panus,
5. õppeprotsessi toetamine projekti vältel.

Koolitus toimub 4.-8. mail 2016 Eestis. NB! Seminari ametlik programm algab 5. mai hommikul, aga kaugemalt tulijatele on tagatud ööbimisvõimalus 4. mai õhtul. Seminar lõpeb 8. mai pärastlõunal.

Kandideerimise tähtaeg: 23. märts 2016

Elektroonilise kandideerimisvormi koos inglisekeelse infoga koolituse kohta leiad SALTO kodulehelt. Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana ning veenduma, et te taotluse esitate, mitte ainult ei salvesta mustandina.

Osalustasu: 16 €. Toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulutused katab SA Archimedes Noorteagentuur.

Küsimuste korral võtke ühendust Helena Heidemanniga aadressil helena.heidemann@archimedes.ee või telefonil 56937745.