Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Koolitus: „FC Inclusion – sport kui sotsiaalse kaasamise meetod“

Koolitus „FC Inclusion – sport kui sotsiaalse kaasamise meetod“ pakub noorsootöötajatele, noorteliidritele ja treeneritele võimalust jagada ja arutleda erinevate lähenemiste, tehnikate ja kogemuste üle, et arendada ja toetada sporti kui meetodit sotsiaalseks kaasamiseks. Koolitus toimub 21.-25. oktoobril Varssavi linnas, Poolas.

Miks sport ? Bill Shankly (kuulus Šoti jalgpallitreener) on öelnud: „ Mõned inimesed mõtlevad, et sport on elu ja surma küsimus. Mina olen selles lähenemises pettunud. Ma võin teile kinnitada, et see on midagi palju enamat.“

Sport on üks kõige tähtsamaid asju noorte elus. See ei pruugi olla ainult ajaveetmise võimalus, vaid ka vahend, mis võib muuta elu. Sport on osa nii vaimsest pärandist kui igapäevaelust, see on kultuurilise mitmekesisuse ja ühiskonna rikkuse sümbol. Spordi kaudu saab edasi anda väärtusi nagu solidaarsus, erinevus, kaasamine ja kultuuriline teadlikkus. Sport peegeldab erinevaid väärtusi ja võib luua silla erinevate sotsiaalsete gruppide vahel, edendada paremat vastatikust mõistmist ja dialoogi.

Koolituse eesmärgid:

  • Julgustada osalejaid kasutama sporti kui õppevahendit sotsiaalseks kaasamiseks;
  • Avastada, katsetada ja analüüsida erinevaid praktikaid ja nende ülekandmise võimalusi;
  • Mõista, kuidas ettevõtlikku suhtumise arendamine võib mõjutada noorte tööhõivet;
  • Tõsta huvi rahvusvaheliste projektide läbiviimiseks programmi Erasmus+: Euroopa Noored raames;
  • Toetada osalejaid ühiste projekti ideede väljatöötamisel programmi Erasmus+: Euroopa Noored raames.

Koolituse sihtrühm: Noorteliidrid; noorsootöötajad noorteklubidest, rahvamajadest, kohalikest omavalitsustest ja teistest avalikest institutsioonidest; noortega töötavad inimesed koolidest ja mitteformaalsetest noorteühendustest

Koolituse meetodid: töötoad, mis viiake läbi välisekspertide poolt spordi ja teaduse valdkonnas; õppevisiit spordiklubisse; individuaalsed konsultatsioonid; grupiarutelud; erinevad sporditegevused; heade praktikate jagamine.

Kandideerimise tähtaeg: 13.september 2015

Elektroonilise kandideerimisvormi koos inglise keelse infoga õppevisiidi kohta leiate SALTO kodulehelt. Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana.

Osalustasu: 51 €. Toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulutused katavad koolituse korraldajad. Rahvusvahelised reisikulud (sh kindlustus) kannab ja reisikorralduste eest vastutab SA Archimedes Noorteagentuur.
Valituks osutumisel võtame Teiega reisikorralduse asjus ühendust esimesel võimalusel.

Küsimuste korral võtke ühendust Marit Kannelmäe-Geertsiga e-maili teel marit.kannelmae-geerts @archimedes.ee või helistage 62 68 990