Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Kuidas teha õiget noortevahetust? Koolitus “Keep it REAL!”

Kuidas teha tõeliselt head noortevahetust? Milline on üldse Sinu ettekujutus ühest noortevahetuse projektist? Sa oled juba osalenud noortevahetusel!? Aga kas Sa oled kindel, et Sinu kogemus oli piisavalt hea? Või äkki võiks see olla veel parem?

Kui Sul on lähiajal plaanis korraldada oma noortevahetusprojekt, siis meie tahame Sind aidata, tahame anda Sulle häid nippe ja trikke, kuidas teha parima kvaliteediga noortevahetus!

Selleks kutsume Sind osalema rahvusvahelisele koolitusele Keep it REAL!, mis toimub 17.-21.jaanuaril 2015 Leedus Vilniuses. Koolitus on mõeldud neile, kellel ei ole veel üldse või on selja taga alles esimesed kogemused rahvusvahelise noortevahetuse korraldamisel ja ka neile, kes on äsja saanud oma noortevahetuse projektile toetust ja kellel kogu korraldus veel ees seisab.

Töökeel: inglise.

„Keep it REAL!“ training course will offer space to explore what does it make to have a REAL Youth Exchange. The approach of this TC is based on combination of inputs and practice to let participants put hands on real experiences – explore problem solving, share advices, deal with issues which really matters.

2013-11-15 15.16.32 DSCF7403_DSC0018

Koolituse eesmärgiks on toetada noortevahetuse korraldajaid tagamaks erinevate projektietappide hea kvaliteet. Eduka Erasmus+ noortevahetusprojekti määravad mitmed kvaliteedi aspektid ja antud koolitus keskendub just nendele aspektidele, millega noortevahetuse korraldajad tavaliselt kõige rohkem hädas on: võrdne partnerlus, kultuuridevaheline õppimine ja Noortepassi protsess, noorte osalus, projekt kui pikaajaline õppeprotsess, võimalikud riskid ja nendega tegelemine. Koolitus annab osalejatele sisendi ja samaaegselt võimaluse ise kogeda – jagada nõu, tegeleda probleemilahendamisega ja asjadega, mis on päriselt olulised.

NB! Koolitus toimub Euroopa Noored Eesti ja Leedu büroode koostöös, lisaväärtuseks on Eesti ja Leedu osalejate sarnane rahvuslik ja noorsootööalane taust, mistõttu on koolitusel lihtsam luua turvalist õpikeskkonda ja soodustada osalejate vastastikku mõistmist. Kahe riigi osalemisel on vajadusel ka täiendav keeleabi grupitöödes lihtsamini korraldatav.

expectations fears Õppimine Noortevahetuses ICL_people in Austria

Koolitusele ootame kandideerima kas individuaalselt või paarides st 2 esindajat projekti peale: nt 2 grupijuhti või 1 grupijuht/noorsootöötaja/õpetaja (vanuses 18+) ja 1 noor (vanuses 16-30), kes on mõlemad aktiivselt seotud noortevahetuse korraldamisega. PS! Juhul kui osalema soovitakse tulla paaris, tuleb kandideerimisvormid täita siiski eraldi.

Kandideerimise tähtaeg: 28.detsember 2014

Inglise keelne lisainfo ja kandideerimisvorm SALTOS.
*Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana.Pange tähele, kui taotlus on valmis („Save your application“), siis salvestab süsteem mustandi („This application is: draft“).Taotluse esitamiseks tuleb lisaks vajutada nuppu “Submit this application“. 

NB! Koolituse programm kestab 3 tervet päeva, minek Tallinnast (lennukiga) laupäeval 17.01.2015 ja tulek kolmapäeval 21.01.2015. Seega tuleb koolitusel osalemiseks planeerida 5 päeva. Reisi korraldamisega tegeleb Eesti büroo.

Koolituse esialgse programmiga saate tutvuda siin!

Osalustasu: 32 EUR, mis tuleb tasuda SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroole juhul, kui osutute valituks. Võimalik vormistada arve osaleja organisatsioonile. NB! Juhul kui osalustasu summa muutub osalemise takistuseks, võtke palun ühendust Euroopa Noored Eesti bürooga. Rahvusvahelised reisikulud (sh kindlustus) ning toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulutused kannavad Euroopa Noored Eesti ja Leedu bürood.

 

Küsimuste korral kirjutage Anna Kuzinale aadressil anna.kuzina@archimedes.ee  või helistage telefonil 69 79 217.