Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortevahetuste kvaliteedi koolitus ATOQ

 “Quality means doing it right when no one is looking.” Henry Ford

Spetsiaalselt just noortevahetuste tegijate vajadustest lähtuvalt on välja töötatud noortevahetuse kvaliteedi tõstmisele suunatud rahvusvaheline koolitus ATOQ (i.k. advanced training on quality).

2015.aastal toimub ATOQ koolitus 23.-28.veebruaril Saksamaal ning selle käigus vaadatakse üheskoos tagasi oma projektikogemustele, keskendutakse projekti kvaliteediaspektidele ja sellele, kuidas edaspidi veelgi paremaid noortevahetusi korraldada.

ATOQ eesmärgiks on toetada noortevahetuse kogemustega noorsootöötajaid ja projektitegijaid, et tulevased programmi Erasmus + Euroopa Noored raames toimuvad noortevahetused oleksid parima kvaliteediga.

Koolitus pakub osalejatele võimalust:

  • analüüsida kriitiliselt rahvusvaheliste noortevahetuste korraldamisega seotud kogemusi ja noortevahetuste mõju noortele;
  • täiendada oma teadmisi rahvusvaheliste noortevahetuste erinevatest kvaliteediaspektidest nagu näiteks noorte osalus, koostöö partneritega, kultuuridevaheline õppimine, projekti mõju ja tulemused, programmi koostamine;
  • kogeda mitteformaalset õppeprotsessi ja mõista, kuidas toetada noorte õppeprotsessi projekti vältel;
  • tõsta oma projektijuhtimise pädevusi (teadmisi, oskusi ja hoiakuid), et paremini organiseerida noortevahetuse erinevaid etappe.

Koolitusele on oodatud kandideerima noortega igapäevaselt töötavad inimesed:

  • kellel on eelnev kogemus noortevahetustega (olles ise grupijuhi ja/või korraldaja rollis) ning kes plaanivad lähitulevikus programmi Erasmus + Euroopa Noored raames noortevahetusi läbi viia;
  • kellel on huvi ja soov koolitusel aktiivselt osaleda;
  • kes on vähemalt 18 aastane ja oskab suhelda inglise keeles.

Lisainfo koolituse kohta, programm ja kandideerimisvorm on leitavad SALTOst.

Kandideerimise tähtaeg: 31. detsember 2014
*Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana.Pange tähele, kui taotlus on valmis („Save your application“), siis salvestab süsteem mustandi („This application is: draft“).Taotluse esitamiseks tuleb lisaks vajutada nuppu “Submit this application“. 

Osalustasu: 51 EUR, mis tuleb tasuda SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroole juhul, kui osutute valituks. Toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulutused katab Saksamaa Euroopa Noored büroo. Rahvusvahelised reisikulud (sh kindlustus) kannab SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo.

Küsimuste korral kirjutage Anna Kuzinale aadressil anna.kuzina@archimedes.ee  või helistage telefonil 69 79 217.