Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

The Sound of Music – muusika kasutamine noorsootöös

Kandideerimise tähtaeg: 28.05.2017 23:59

Koolitus noorsootöötajatele The Sound of Music. Õpi tundma muusika jõudu ja parimaid viise selle noorsootöös kasutamiseks!

“Music doesn’t lie. If there’s something to be changed in this world, it can only happen through music.”
– Jimi Hendrix

Muusikal võib olla noorsootöös mitmeid eesmärke – lõõgastada, meenutada, abistada õppimisel, edendada koostööd… Selle kasutamine noortega töötamisel on väga levinud, kuid tihti ei tunta piisavalt kõiki muusika kasutamisega seonduvaid aspekte. Noorsootöötajad, -juhid ja -koolitajad peaksid tundma näiteks seda, kuidas kasutada muusikat teadlikult või alateadlikult, millised on avalikult muusika kasutamise reeglid ja võimalused, kuidas muusikaga digitaalselt töötada või kuidas valida igaks olukorraks õige muusika.

Tegu on juba varem katsetatud koolitusmooduliga, mille kontseptsiooni on uuendatud, kuid mis toimub juba kolmandat korda.

The Sound of Music (III edition) koolituse eesmärk on arendada osalejate võimekust muusika kasutamisel mitteformaalse õppe raames. Fookuses on sh programmi Erasmus+: Euroopa Noored võimaluste avastamine noortevaldkonda projektide elluviimiseks.

Täpsem kirjeldus, sh õpieesmärgid ja koolituse päevakava on kättesaadav inglise keeles. Lisaks ka koolituse blogi.

Koolitus on mõeldud noorsootöötajatele ja noortejuhtidele, projektijuhtidele ja koolitajatele, noortepoliitikaga seotutele, EVT mentoritele/tuutoritele ning kõigile, kes soovivad tõsta oma teadmisi muusika tööga sidumise vallas.

Eesti jaoks on grupis 2 kohta. Kandideerima on eeskätt oodatud huvikoolide töötajad ja noortega huvitegevusi läbiviijad. Eelistatakse kandidaate, kes ei ole varem SA Archimedese noorteagentuuri toel väliskoolitustel osalenud.

Nõutud on hea inglise keele oskus.

Palume ankeeti täites tuua motivatsiooni osas selgelt välja, miks kandideerite just sellele konkreetsele koolitusele ehk seostage oma õpieesmärgid koolituse teema(de) ja spetsiifikaga (teie huvi/õpivajadus/profiil ja plaanid õpitu rakendamiseks, potentsiaalne väljund ja mõju noortele, kellega töötate).

Koolitus toimub 24.-31. juulil 2017 Hispaanias, Mollinas (Malagas).

Kandideerimise tähtaeg on 28. mai 2017. Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana ning veenduma, et te taotluse ka esitate, mitte ainult ei salvesta mustandina.

Korraldajad teavitavad konkursi tulemustest hiljemalt 12.juunil 2017.

Osalustasu: 51 EUR, mis tuleb tasuda SA Archimedese noorteagentuurile (SANA) juhul, kui osutute valituks. Toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulutused katab Hispaania Erasmus+: Euroopa Noored agentuur. Rahvusvahelised reisid (sh kindlustus) korraldab ja tasub SANA. Koolituse osalejatelt eeldatakse Eesti-siseste sõidukulude tasumist Tallinna lennujaama ja tagasi.

Küsimuste korral võtke ühendust Anna Kuzinaga aadressil  Anna.Kuzina@archimedes.ee või helistage 69 79 217.