Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

18-aastastele jagatakse TAAS Euroopa reisipasse!

Kandideerimise tähtaeg: 11.12.2018 23:59

Oled 18-aastane? Oled valmis seikluseks? Kui jah, siis valmistu Euroopat avastama, ühinedes Euroopa Liidu algatusega DiscoverEU, mis annab noortele võimaluse Euroopas ringi reisida.

->Kandideeri siin!<-

Esimeses voorus juunis 2018 kandideeris 100 480 noort kodanikku ja vähemalt 15 000 noort said endale reisipileti.

Teises kandideerimisvoorus, mis toimub ajavahemikus 29. november kl 12.00 Kesk-Euroopa aja järgi kuni 11. detsember kl 12.00 Kesk-Euroopa aja järgi, saavad järgmised vähemalt 12 000 noort võimaluse Euroopas ringi reisida.

Kasuta seda võimalust, et kogeda liikumisvabadust, avastada Euroopa kultuurilist mitmekesisust, leida uusi sõpru ning kõige tulemusena – avastada iseennast!

Reisimine toimub peamiselt rongiga. See annab võimaluse külastada palju erinevaid linnu ning näha oma silmaga imelisi maastikke, mida kõike Euroopa pakub.

*Tagamaks liikumisvõimaluse kõigile, pakub reisipass võimalust reisida ka bussi või laevaga. Erandkorras – kui ükski teine transpordivahend pole saadaval, on lubatud ka lennureisid. See annab piiratud ligipääsuga piirkondadest, näiteks saartelt pärit, noortele võimaluse samuti osa võtta. 

Kes saavad kandideerida?

Saad kandideerida, kui:

  • oled 18-aastane 31. detsembri 2018. aasta seisuga, st sündinud ajavahemikus 1. jaanuar 2000 (k.a) kuni 31. detsember 2000 (k.a));
  • olema tema reisipileti saajana väljavalimise ajal (mis toimub eeldatavasti 2019. aasta jaanuari keskpaigas) ühe Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik;
  • oled märkinud veebipõhises kandideerimisvormis õige isikutunnistuse või passi numbri;

kui osutud väljavalituks, saad reisida vaid siis, kui:

  • alustad oma reisi riigis, mis on sinu reisipileti saajana väljavalimise ajal Euroopa Liidu liikmesriik;
  • kavatsed reisida minimaalselt ühe päeva ja maksimaalselt ühe kuu;
  • kavatsed reisida ajavahemikus 15. aprill 2019 (esimene väljasõidukuupäev) ja 31. oktoober 2019 (viimane tagasisõidukuupäev);
  • kavatsed reisida vähemalt ühte välisriiki, mis on sinu reisipileti saajana väljavalimise ajal Euroopa Liidu liikmesriik;
  • oled nõus saama DiscoverEU saadikuks.
Märkus: Kui reisisid DiscoverEU 2018. aasta esimese kandideerimisvooru raames, ei saa sa selles voorus enam uuesti kandideerida.

Võistlusel DiscoverEU on oodatud osalema ka erivajadustega noored. Neile jagatakse teavet ja nõuandeid ning võidakse katta ka mõningad erivajadustega seotud kulud (kaasasolev isik, nägemispuudega kandidaadi juhtkoer jne).

Kandideerida saab nii üksi kui ka grupina (kuni 5 liiget). Gruppide puhul tuleb teil määrata üks grupiliider. Grupiliider täidab kandideerimisvormi, osaleb viktoriinis ja vastab viimasele otsustavale küsimusele. Iga grupp saab oma koodi, mida kasutades registreerivad ka teised tiimiliikmed enda avalduse. Kõik grupiliikmed peavad olema samuti 18-aastased.

Loe ka Korduma Kippuvaid Küsimusi!

Millal ja kuidas kandideerida?

->Kandideeri siin!<-

Kandideerida saab alates 29. novembrist (neljapäev) kl 12.00 (Kesk-Euroopa aja järgi) kuni 11. detsembrini (teisipäev) kl 12.00 (Kesk-Euroopa aja järgi).

Pead esitama oma isikuandmed ja andma meile kavandatava reisi kohta rohkem teavet. Pead vastama viiele valikvastustega viktoriini küsimusele, mis käsitlevad Euroopa kultuuri ja mitmekesisust ning noortele suunatud ELi algatusi. Viimasena pead vastama viigiküsimusele, mis võimaldab Euroopa Komisjonil kandideerijaid järjestada juhul, kui neid on liiga palju. Kandideerimiseks pead klõpsama nupul „Kandideeri nüüd“, mis ilmub lehekülje paremasse ülanurka siis, kui kandideerimisperiood avatakse.

Kas saan reisida koos oma sõpradega?

Kui täidad oma kandideerimisvormi, saad kutsuda kuni 4 inimest ühinema sinu rühmaga (rühmas saab olla kuni 5 liiget). Seejärel pead täitma kandideerimisvormi, osalema viktoriinis ja vastama viigiküsimusele. Kandideerimisvormi esitamisel ilmub ekraanile kood, mis tuleb edasi saata teistele rühmaliikmetele. See võimaldab teistel rühmaliikmetel registreeruda Euroopa Noorteportaalis ja esitada oma isikuandmed. Kõik rühma liikmed peavad olema 18-aastased.

Tähelepanu! Võib juhtuda, et sina saad reisipileti, kuid sinu rühma liikmed seda ei saa. See võib juhtuda siis, kui teised rühmaliikmed ei täida Euroopa Noorteportaalis oma kandideerimisvormi enne kandideerimisperioodi lõpptähtaega.

Mis saab Sinu ülesandeks?

Saades DiscoverEU Saadikuks, on sinu ülesandeks jagada oma reisikogemusi läbi sotsiaalmeedia või esitlusega oma koolis või kodukohas. Kui oled saanud saadikuks, siis ühine kindlasti ka DiscoverEU Facebooki grupiga!

Rohkem infot DiscoverEU algatuse kohta Euroopa Noorteportaalis