Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

EVT pakub põnevaid väljakutseid

Seekordne Siimu videoblogi viib lugeja-vaataja maailma suurimale mobiilitööstuse messile.

Hetkel on käimas minu Euroopa Vabatahtliku Teenistuse 27. nädal ning elan ikka Terrassas, Barcelona lähedal. Vabatahtliku teenistuse käigus tuleb vahel ette ka ootamatuid pakkumisi, millest on raske ära öelda ning tuli minulgi ette võimalus külastada Mobile World Congressi Barcelonas. MWC on maailma suurim mobiilitööstuse kogunemine ehk üks maailma suurimaid tehnoloogiamesse. Mul oli võimalus seal veidi filmida ning vastutasuks sain pääsme, et külastada kogu messi. Muidu on pileti hind üldiselt umbes 500-800 eurot. Seal ringi käies tutvusin kõige uuemate tehnoloogiliste lahendustega, mille hulgas olid erinevad virtuaalreaalsuse süsteemid, autod, robotid, nutikellad, telefonid, turvaseadmed, meelelahutussüsteemid ja palju palju muud.

Kuigi selline üritus ei ole kindlasti osa tavalisest vabatahtlikust teenistustest, siis näitab see, et uues riigis ja uues olukorras viibides tuleb vastu võtta erinevaid väljakutseid ja pakkumisi, mis võivad olla abiks edaspidises elus. Näiteks sain ürituselt palju kontakte erinevatelt ettevõtetelt, kelle tegevusala on seotud minu hariduse, huvide ja hobidega. Võib juhtuda, et pärast minu vabatahtliku teenistuse lõppu võtame ühendust ja saame koostööd teha. Kuna Mobile World Congressil oli Eestil ka oma ala, siis sain ka mitme Eesti ettevõttega juttu rääkida ning on täiesti võimalik, et räägime tulevikus uuesti ning eks siis näeme, mis juhtuma hakkab.

Ma usun, et just sellised juhuslikult tekkinud võimalused pakuvad välismaal uues keskkonnas viibides väga olulisi kogemusi, mis muudavad teekonna omakorda palju huvitavamaks ja lõbusamaks.