Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Jõhvi noored koostöö loovad

Koolivaheajal toimus Jõhvi Põhikoolide ja noortekeskuse vahel koostööprojekt, mille eesmärk oli arendada asutuste ja kakskeelsete noorte omavahelist koostööd! Projekti raames tehtud laager kestis kokku 6 päeva, millest esimesest kolmest päevast võtsid osa nooremad ja järgmisest kolmest päevast vanemad noored. Laager toimus Alutaguse Spordi-ja Puhkekeskuses.
Projekt oli mõeldud Jõhvi linna noortele, kes õpivad Jõhvi Vene Põhikoolis, Jõhvi Põhikoolis ja külastavad Jõhvi noortekeskust. Projekti ideele tulid noored ise, kelle arvates puudus Jõhvis koolide vaheline koostöö. Noortekohtumiste projekt andis võimaluse teha laagrit ning seeläbi luua ühiseid tegevusi, tutvuda üksteisega ja mõelda välja edaspidiseid koostöövorme. Kuna tegu oli vene ja eesti emakeelega noortega, siis arenes laagri jooksul ka nende omavaheline suhtlus ja keeleoskus.

Laagris olles tehti palju meeskonnatöö ülesandeid, nagu näiteks: segarühmades fotojaht, grupitööd koostöö teemadel ja mängiti erinevaid lõbusad mänge. Lisaks käidi üheskoos tuubitamas, keerutati jalga diskol ja grilliti ööpimeduses vahukomme. Kuna laagris osalesid kahe erienva kultuuri esindajad, siis tehti ka kultuuripäeva, mille raames valmistati rahvustoitu. Jõhvi Vene Põhikooli noored õpetasid valmistama pelmeene. Jõhvi Põhikooli noored juhendasid kiluvõileiva ja kamavahu valmistamist. Kui söök oli tehtud, siis said kõik asjaosalised oma valmistatud rooga maitsta.

Keeleprobleemi laagrites ei olnud. Kui vanemad noored hoidsid alguses kahte leeri, siis nooremad segunesid kohe ning isegi juhendajatel tekkis vahepeal küsimus, kes on millise kooli õpilane.
Edaspidise koostöö teemal tuli noortelt palju ideid, näiteks korraldada kahe kooli vahelised olümpiamängud, teha ühiseid konverentse, ehitada koos lumelinna ning palju muud põnevat.

Noortekohtumiste elluviimist rahastatakse Hasartmängumaksu Nõukogu vahenditest Haridus – ja Teadusministeeriumi ning Eesti Noorsootöö Keskuse toel.