Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

“Mängiks ennast õige targaks” esimene lõpuakord

9. märts

Täna alustasime väga magusalt – eile õhtul küpsetatud mängulaudadele tuli koogiglasuuri abil kleepida erinevad maiustused. Kuna meid on 24, aga korraga mängivad kaks inimest, tuli küpsiseid, mida mängu käigus ära sööma peab, valmistada päris suur kogus. Tüdrukud mikserdasid munavalgetest, tuhksuhkrust ja sidrunimahlast glasuuri kokku ja kleepimine läks lahti.

Valmis mängulauad ja küpsised viisime ajalooklassi, kus korraga asus tegevusse neli mänguseltskonda. Mängijad pidid kommidega küpsiseruutudele sattudes täitma erinevaid ülesandeid, mille juures oma järjekorda ootajad neile abiks olid. Klass ja koridor olid mitu head tundi sagimist täis – kes tegi, rõngassärk seljas, kükke, kes tantsis keskaegset tantsu, kes joonistas endale vapi kavandit, viskas märki, meisterdas puuklotsist pilli või kirjutas luuletust. Ülesanded olid seotud keskaegsete rüütlikommetega. Kui kõik noored olid saanud mängu läbi mängida, löödi nad pidulikult Pajakinda Ordu rüütliteks.

Lõuna ajal kaebas nii mõnigi noormees selle üle, et kõht on komme ja küpsiseid liiga täis, kokatädide tehtud maitsvaid kotlette ei mahu enam juurde nii palju kui tahaks…

Pärastlõunal tegelesime jällegi gruppides oma mängude arendamisega. Neis rühmades, kuhu kuulusid erinevate koolide õpilased, tuli mõelda ka selle peale, kuidas kohtumiste vahepeal sidet pidada ja omavahel suhelda. Jagati ülesandeid ja määrati tähtaegu.

Päeva lõpetas kohtumise analüüs. Rääkisime oma muljetest, sellest, mida olime õppinud ja kuidas oma uusi teadmisi-oskusi plaanime kasutada. Päevad olid kõik väga tihedad, aga neisse mahtus ka palju erinevaid tegevusi, mis annavad meile võimaluse valmistada lõppkokkuvõttes väga head lauamängud.

Kohtumine saab juba homme läbi. Aeg möödus väga ruttu, millest on kahju, aga õnneks on meil järgmine kokkusaamine juba kuu aja pärast. Hüvasti, Tarvastu, tere, Ahtme!

Projekti “Mängiks ennast õige targaks” lood on kirja pannud Randel.