Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noored juhivad raeplatsil tähelepanu puhtale veele

Alates keskpäevast on võimalik kõigil linnakodanikel ja huvilistel Tartus Raekoja platsis osa saada projekti «Think about water» lõppüritusest, mille raames juhitakse tähelepanu puhtale veele kui väga olulisele ressursile inimeste igapäevases elus.

Paarkümmend Euroopa põhi- ja keskkooli noort Eestist, Lätist, Rootsis ja Rumeeniast on nädal aega omavahel läbi viinud töötube, mille raames on üksteisele tutvustatud erinevaid puhta veega seotud teemasid ning nüüd soovitakse oma teadmisi jagada ka kõikide huvilistega.

Ürituse eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu sellele, kui oluline ressurss on puhas vesi. Näidatakse erinevaid katseid ja räägitakse probleemidest, mis kaasnevad inimestel tarbimisega. Samas pakutakse ka teadmisi ja nõuandeid, kuidas saab iga inimene ise läbi oma harjumuste ja käitumise muutmise vee olukorda paremaks muuta.

«Me proovime linnainimesi enda juurde meelitada ja neile rääkida, kuidas peaks keskkonda hoidma ja kuidas läbi oma tegevuse saab tegelikult vett puhtana hoida ja kuidas saab seda olukorda, mis praegu maailmas puhta veega toimub, ise paremaks teha,» rääkis noorte juhendaja ja Tartu Loodusmaja huvikooli endine õpetaja Kadri Kõiv.

Kõivu sõnul tutvustavad noored näiteks veeloomi, kes elavad tiikides ja Emajões, kuid keda palja silmaga ei näe, ning kelle jaoks on väga oluline just puhas vesi. Tutvustame ka vee keemilist koostist ja räägime sellest lähemalt, lisas Kõiv.

Projekti «Think about water» puhul on tegemist 10-päevase rahvusvahelise noortevahetusega, mille jooksul on noored viibinud nädal aega looduses ja tutvunud väga erinevate veega seotud teemadega.

Puhtast veest räägitakse Raekoja platsil kell 12-16. Üritus on inglisekeelne, kuid vajadusel aitavad Eesti noored tõlkida.

Autor: Kertu Kula
Allikas: Tartu Postimees