Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noored näitasid messil üles aktiivset huvi

Valga spordihallis sai teoks kolmas maakonna haridusmess «Vali nutikalt!». Kohal olid õppeasutused üle Eesti.

Õppimisvõimalusi tutvustasid nii gümnaasiumid, kõrg- kui ametikoolid. Esindatud oli ka mitu organisatsiooni.

SA Archimedes esindaja Krista Kalda, kes jagas infot Euroopa noorteprogrammide kohta, kiitis külastajate suurt huvi. Eriti uuriti vabatahtliku teenistuse võimalusi Euroopas. «Siin on käinud palju noori, kes ei tea täpselt, mida pärast keskkooli teha ega taha võtta ka suvalist eriala. Vabatahtlikku teenistust peavad nad heaks kogemuste saamise ja suhtlemise võimaluseks.»

Valgamaa Vali nutikalt

Tunnustav tagasiside

Valgamaa Rajaleidja keskuse juht Jaanika Käst pidas messi kordaläinuks. «Nii palju kui jõudsin eksponentide juurest läbi käia, kuulsin väga häid sõnu. Eesti suurima, Tartu kutsehariduskeskuse esindajad peavad sellelaadseid messe väga vajalikeks ja näeksid hea meelega, et need igas maakonnas toimuksid.»

Rajaleidja oli Kästi sõnul väljas kogu meeskonnaga ja ainuüksi õppenõustajate osa külastas sadakond noort. Karjäärinõustajatel oli külastajaid rohkemgi. «Oleme osavõtuga väga rahul ja meie hinnangul sai eesmärk täidetud.»

Rajaleidja karjääriinfo spetsialist Tuuli Mekk, kes haridusmessi kolm aastat tagasi käima aitas lükata, sooviks külastajate seas näha rohkem lastevanemaid. «See annaks neile turvatunnet lapse ühe või teise valiku puhul.»

«Mõte oli algselt, et meie oma koolid ajaksid selja sirgu ja noored näeksid ka kodukandis õppimise võimalusi. Kui maakonna kool on tugev, aga ei saa seda kusagil näidata, et «Vaadake, me olemegi tore kool!», siis keegi ei saagi sellest teada. Mul on ainult hea meel, et meie koolid on kasvanud ja oskavad oma tugevaid külgi kaardistada ja esitleda,» rõhutas Mekk.

Noored löövad kaasa

Mess on hakanud oma elu elama, kontaktid on olemas ja töötavad. «See on minule nagu oma lapse kasvamine. On tulnud toetajaid juurde ja nüüd saab see juba iseseisvalt hakkama,» ütles Mekk, kes erilist heameelt tunneb noorte vabatahtliku abi üle. «Kui messi eelõhtul vaatasin, kuidas meie oma noored viitsivad ja tahavad aidata ning ettevalmistustöödel kaasa lüüa, oli hea tunne küll!»

Messil tegutsesid ka mitmesugused töötoad. Lavalist meelelahutust pakkusid tantsijad trupist JJ Street, trummar Ott Saar, muusikakooli bänd ManDaRiin, tsirkusetrupp Reveranss, laulja Uku Suviste ja teadusteater Kolm Põrsakest.

Messi aitasid korraldada Valga maavalitsus, Valgamaa Omavalitsuste Liit, Valgamaa Rajaleidja keskus, Valga noortekeskus, Kaitseliidu Valgamaa malev, Valgamaa arenguagentuur ja Valgamaa Europe Directi teabekeskus.

Allikas: Valgamaalane
Autor: Lea Margus