Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortekohtumine “Mängiks ennast õige targaks”

Meie projekti esimene päev – 6. märts

Kui olime hommikul üles ärganud, pesnud ja söönud, algas tihe tööpäev. Meie projekti eesmärgiks on valmistada ajalooteemalisi õppemänge, seetõttu tuleb väga palju uusi oskusi juurde õppida, et kõik õige ja korras oleks. Päeva esimese poole sisustas Raivo Ird Eesti Ajaloolise Mõõgavõitluse Seltsist, kellel oli kaasas autotäis muinas- ja keskaegset relvastust, kiivreid ning turviseid. Kuulasime põnevat loengut kaitse- ja ründerelvastuse arenemisest läbi ajaloo ja iga selgituse juurde nägime ka Raivo enda näol vägagi konkreetset sõjameest ajastukohases varustuses. Kogu varustust sai igaüks hiljem ka lähedalt uudistada, katsuda ja selga proovida. Oma töötoa teises pooles tutvustas Raivo meie noortele omavalmistatud võitlusteemalist kaardimängu, mida kaks meeskonda omavahel ka läbi mängida said.

Pärast lõunat tuli meie juurde Marika Novoseltsev, kes töötab Brain Games’is, kaasas kohvritäis ajalooga seotud lauamänge ja väga hea tuju. Marika töötuba koosnes kolmest osast: kõigepealt lühike loeng, kus ta tutvustas lauamängude põhilisi mehhanisme ja mänguvahendeid, seejärel erinevate lühikeste mängude läbimängimine ning siis oma lauamängu „Ajatelg“ koostamine Eesti ajaloo põhjal. Töötuba oli väga intensiivne ja huvitav ning kestis õhtusöögini välja.

Pärast õhtusööki kogunesime ajalooklassi, kus saime juhised järgmiseks päevaks ja soovituse õhtul kõvasti mõttetööga tegeleda, et hommikul oleks juba ideid selle kohta, milliseid ajaloosündmusi me tahame mänguks vormistada ja missuguse mehhanismiga mäng töötab. Ülejäänud õhtu möödus omavahel suheldes, lähemalt tuttavaks saades arutasime ka ühise eesmärgi üle. Praegu tundub ülesanne päris keeruline, seda enam, et Marika hoiatas meid – lihtsat mängu on tihtipeale igav mängida. Aju nõuab mängijalt rohkem kui ainult „Monopoli“.

Noortekohtumine “Mängiks ennast õige targaks” viidi ellu MTÜ Mõõgavennad, Keeni Põhikooli ja Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumi koostöös.