Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortekohtumine Roostal „Tee iseendani= tee eduni“

12.-16.juunil toimus Roosta puhkekülas meeleolukas noortekohtumine, millest võtsid osa eesti ja vene õpilased. Sai nalja ja naeru, uusi sõpru, julgust teises keeles suhelda ning mis kõige tähtsam…ennast avastada. Kuna projekti teemaks oli eneseleidmine, siis saime kõik nii enda kui ka teiste kohta midagi uut teada.

Oli sombune hommik, vihma kallas…kuid sellegipoolest võis juba varahommikul märgata Tallinna tänavatel ootusärevate nägudega noorukeid, kes liikusid huvikool Optimum Semperi poole. Siit projekt alguse saigi, buss sõidutas meie aktiivsed eesti ja vene noored Roosta kaunisse loodusesse. Esmalt leidsid kõik endale magamisaseme ja seejärel koguneti juba saali, et alustada tutvumismängudega. Kui nimed olid juba enam-vähem selgeks saadud oli aeg hakata ühtse grupi tunnet tekitama. Seda eesmärki oli kõige lihtsam saavutada erinevaid meeskonnaülesandeid sooritades … ronisime läbi ämblikvõrgu ning läbisime miinivälja. Päeva teises pooles keskendusime rohkem projekti eesmärkidele ning kaardistasime oma nõrkuseid ja tugevusi. Esimese päeva lõpetasime eriti meeleolukalt, nimelt ootas meid ees keeglikuulide veeretamine.

Teisel päeval oli ka päris intensiivset mõtlemistööd. Arutasime grupis, millised iseloomuomadused on heaks meeskonnatööks vajalikud ning esitlesime neid omadusi humoorikate etüüdide näol. Tegime grupiharjutust „õhupalliõnnetus“, kus pidime nimetatud olukorras panema tähtsuse järjekorda ellujäämiseks vajalikud esemed, näiteks kalapüügivahendid, nailonköie ja ravimid. Seejärel võrdlesime enda tulemusi teistega ja tegime grupiga üksmeelselt ka oma järjestuse. Selgus, et meil kõigil on ikka väga erinevad väärtushinnangud. Sel korral oli meelelahutuslikuks programmiks Eurovisioon, kus üks tiim esines lausa omakirjutatud looga.

Ei jäänud ka kolmas päev alla eelnevatele. Alustasime hommikut väikese iseloomutestiga. Avastasime, millist rolli me meeskonnatöös mängime. Seejärel hakkasime kolmes tiimis ehitama legoklotsidest modernset kontorit. Noortel kinnistus huvi kultuuridevahelise suhtluse vastu, tekkis soov teha koostööd ka edaspidi multikultuurses kollektiivis. Ideed olid väga loomingulised ning kõrvu jäi kommentaar, et sellistes kontorites võiks töötada küll. Pärastlõunal saime aga parajas koguses adrenaliini Roosta seikluspargis. Kuigi seiklemine oli füüsiliselt üpris koormav, jätkus kõigil energiat, et õhtul korralik diskopidu pidada.

Neljas ja ühtlasi viimane päev oli pühendatud teemale „Teismeliseks olemise väljakutsed”.  Noortel käisid kuumad arutelud oma arvamuste avaldamiseks:  Mis tunne on olla tänapäeva Eestis teismeline, millised on rõõmud, millised on mured. Jagasime kogemusi, kuidas olla tänapäeval õnnelik ja edukas, mida me selleks vajame. Päeva jooksul jõudsime seada endale ka tulevikuplaane. Päeva teine pool oli pühendatud projekti kokkuvõttele. Analüüsisime, mida olime õppinud, rääkisime,  mida  endaga koju kaasa viime,  kuidas kavatseme õpitut tulevikus rakendada ning andsime hinnangu, mis õnnestus hästi või mis oleks võinud teisiti olla. Seekord jäi meile ka aega, et nautida haruldast päikselist päeva rannas võrku mängides. Päev lõppes lõkkeääres istumisega. Oli nii soe tunne uute sõpradega koos olla, suhelda, mitmes keeles laule laulda. Aitäh, sõbrad, et te olete olemas.

Projekt täitis oma eesmärki ning tagasiside oli igati positiivne. Noortekohtumisel osalenud Annabel kommenteeris, et: „Ma pole varem nii lahedas projektis osalenud! Juba igatsen sealseid inimesi. Need üritused on ikka superlahedad, loodan, et saan tulevastel veel osaleda!”. Meeldejääv tagasiside tuli ka Nastja poolt: „see projekt oli lihtsalt imeline nii palju häid hetki, inimesi, mälestusi.. väga tore et keegi viitsib selliseid kohtumisi korraldada!!!”