Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Oussama Hilali-Chergui -Maroko juurtega vabatahtlik Sakus

1979979_784261754940648_7425309715440460222_o5. mail saabus Saku Valla Noortekeskusesse Oussama Hilali-Chergui, uus vabatahtlik Prantsusmaalt. Oussama on 23-aastane Prantsuse noormees, kelle juured ulatuvad Marokosse. Komöödia- ja animatsiooni-huviline vabatahtlik aitab kohalikku noorsootööd korraldada jaanuari keskpaigani. Vabatahtlikku toetab Euroopa vabatahtliku teenistuse programm.

Millega sa enne Eestisse vabatahtlikuks tulekut Prantsusmaal tegelesid?
Tegelesin enne hoopis tehnilise erialaga, mida olin koolis õppinud. Hiljuti aga otsustasin, et järgin oma südant ja pühendun hoopis noorsootööle, kuna see on mu suur huvi olnud. Nii läbisin ma Prantsusmaal sealse noorsootöötaja koolituse, kuid seejärel oli mul vähese praktilise kogemuse tõttu raske sellel erialal tööd leida.

Ja sealt tuligi mõte vabatahtlikuks hakata?
Jah. Ma sattusin ühele üritusele, kus tutvustati Euroopa Liidu erinevaid võimalusi noortele ning mulle jäi kohe kõrvu ja tekkis suur huvi Euroopa Vabatahtliku Teenistuse osas.

Aga mille pärast just Eesti? Miks mitte näiteks Saksamaa või Hispaania?
Esimesena kandideerisin ma vabatahtlikuks hoopis Poola, sealt aga ei tulnud mulle vastust. Seejärel otsustasin, et kandideerin mitmesse kohta ja kõige kiiremini tuli vastus Eestist. Kuna ma tahtsin juba kannatamatult minna, siis otsustasingi Eesti kasuks. Kusjuures Eesti pole ju Poolast ka nii kaugel!

Millised on sinu ootused sellele aastale? Millisena näed ennast aasta pärast vabatahtliku teenistuse lõppedes?
Loodan Eestis viibitud aja jooksul kõvasti noorsootööalaseid kogemusi koguda ning samuti ka uusi meetodeid ja aktiivseid tegevusi õppida, mida hiljem siis Prantsusmaal noortega tegeledes kasutada. Samuti loodan, et oskan põhiväljendeid ja saan aru lihtsamast eesti keelest. Väljendite õppimisega olen juba alustanud. Ja muidugi arendan siin palju ka oma inglise keele oskust.

Mis sa arvad, mida võiksid sina Eesti noortele pakkuda?
Usun, et minu Prantsusmaa kogemused erinevad Eesti noor-sootöötajate omadest ning nii saan pakkuda seda, mida olen ise õppinud. Samuti huvitab mind teater, seega loodan noortega tegeledes ühendada teatrit ja rollimänge ning erinevaid keeli: eesti, inglise ja prantsuse keelt. Kusjuures noored juba õpivad huviga minu käest erinevaid prantsusekeelseid väljendeid ja sõnu.

Oled juba nädala Eestis viibinud. Millised on sinu esmamuljed?
Minu esimene nädal siin on olnud igati positiivne! Olen saanud väga palju häid kogemusi, oma suuruselt meenutab Saku mulle mu kodulinna, pere on väga tore ning aitab mul eesti keelt õppida, noored on väga avatud ja suhtlevad minuga hea meelega. Ja see nädalavahetus käisin isegi Tallinnas! Kusjuures Tallinn on minu jaoks ikka täitsa suurlinn. Sakus tunnen end ikka palju kodusemalt.

Infoks:
Euroopa Vabatahtlik Teenistus on võimalus noortele, kes soovivad 2-12 kuud teha välisriigis vabatahtlikku tööd ning sealjuures tutvuda selle riigi, keele, inimeste ja kultuuriga. Euroopa vabatahtliku teenistuse eesmärk on arendada solidaarsust, edendada sallivust ja kodanikuak-tiivsust ning tugevdada üksteisemõistmist. Programmis saavad osaleda noored vanuses 1830 eluaastat. Saku noortekeskus on saanud Euroopa Noored Eesti büroolt akrediteeringu, et võib olla vabatahtlikke vastuvõtvaks ja saatvaks organisatsiooniks.

Allikas: Saku Sõnumid
Autor: Ita Puusepp