Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Pala ja Valga Priimetsa koolide noortekohtumine “Võimalused tööturul”

Kiviõli I Keskkooli 10. klassi noored panid õpetaja Pia Maria Uuetoa eestvedamisel “Noortekohtumiste” programmile alla oma toetava õla. Nimelt külastasid gümnasistid meediaõpetuse kursuse raames noortekohtumiste projekte ning kajastasid seal toimuvat oma reportaažides. Helina Hansar ning Liisa Hõbesaar kirjutavad, mis toimus Pala koolis noortekohtumisel „Võimalused tööturul“.

Külastasime Pala ja Valga Priimetsa koolide noortekohtumist „Võimalused tööturul“, mis toimus Pala koolis Peipsi järve lähistel. Keegi meist, noortest ajakirjanikuhakatistest, polnud ealeski Palast kuulnud.

Olime kooli nähes üpris üllatunud, kuna see ei paistnud esmapilgul üldse kooli moodi välja. Selline väike ja armas. Sisse astudes oleksime sattunud justkui koju. Meid tervitati väga soojalt nagu oleksime omad inimesed.
Kooli esindaja võttis meid väga sõbralikult vastu ning tegi meile ka koolimajas tuuri, tutvustades, mida Pala koolis peale õppimise veel tehakse. Ühel hetkel jõudsime võimlasse, kus saime teada, et koolil on olemas oma mullivann. See võttis meid täiesti sõnatuks. Naljatasime veel omavahel, et kui Tallinna noored lähevad Solarisse hängima, siis Pala kooli noored lähevad mullivanni mängima. Peale selle on kooli lähedal tervise- ja õpperajad, mida kooli tihti kasutab.

Noortekohtumistes osalejatega viisime läbi  intervjuud. Valga Priimetsa ja Pala kooli noored on omavahel kohtunud juba kaks korda, meie käisime kolmandat, ühtlasi projekti viimast,  kohtumist külastamas –kajastamas.

Nii Pala kui Valga kooli õpilaste arvates oli projekti algus raske: võõrad inimesed, uus koht, tundmatu olukord. Eks me kõik tunneme seda, kui kuhugi uude kohta lähme. Läbi viidud tutvumismängud ja ühised spordivõistlused aitasid aga noorte ühise keele leidmisele väga hästi kaasa. Noored pajatasid, et projekti jooksul toimunud erinevate noortekohtumiste vältel on külastatud erinevaid koole ja asutusi, mis olid nii harivad, kui ka lõbustavad, nagu näiteks Luua metsanduskool või Aura veepark. Külastati ka Valkat, mis ei asu Valgast üldse kaugel.

Kolmanda kohtumise ajal oli Pala kooli rääkima kutsutud professor Tartu Ülikoolist, kes tutvustas tulevikuerialasid ning õppimist Tartu Ülikoolis. Veel toimus ekskursioon, kus külastasime ümbruskonna huvitavaid kohti, nagu näiteks Alatskivi loss. Oli rõõm seda noortekohtumist külastada ning tutvuda nii sõbralike inimestega nagu seda seal osalenud noored olid.

Pala