Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Projekt “Imelised huvid koolidesse”

Kõigepealt toimus Idee45 laager, kus käisid Maya, Desiree, Marii ja Kertu. Seal mõeldi välja projekt “Imelised huvid koolidesse”. Projekti otsustati teha koos Ehte Humanitaargümnaasiumi kuuenda klassi õpilastega.

See projekt on tähtis, sest paljudes suurtes koolides on nii palju lapsi, et nad ei tunne kõiki. Meie eesmärk oli panna teisi lapsi üksteist tundma. Projekti teostuseks saime Noorteagentuurilt ka raha, mida kulutasime vajalikele asjadele nagu toit, kirjutustarbed ja majutus.

 

Projektis osalesid: PJK 6.klassi tüdrukud ja poisid, EHTE kool, Triin ja Svetlana. Kuna tänapäeval on koolides suur laste üleküllus, siis on vaja et lapsed õpiksid üksteist paremini tundma ja suhtlekisd üksteisega. Selleks et suhtlemist soodustada, otsustasime, et noored peavad õpetama väiksemaid klasse.

 

 

 

 

Peagi tuli projekti esimene laager koos Ehte kooliga Arbavere puhkekeskuses. Seal selgitasime välja, mis on meie huvid. Püha Johannese Kooli huvideks selgusid: tants, kergejõustik ja jalgrattasõit. Seejärel rääkisime direktrissiga ja kui olime temalt loa saanud, siis hakkasime tegutsema. Me saatsime lastevanematele e-kirja ja tegime tabeli, kuhu lapsed said end registreerida.

 

 

 

 

PJKs korraldati kõik töötoad, kuid Ehte koolis teostati kaks. Augusti lõpus toimus viimane laager kus räägiti, kuidas kellelgi läks. Sealhulgas mängiti, käidi ujumas ja nauditi suve lõppu.

 

 

Tulevasel kooliaastal me tutvustame oma projekti vanematele klassidele. Kuna kõik teisel kohtumisel osalejad polnud esimesel noortekohtumisel, teevad nemad ka enda töötoa, milleks on viktoriini töötuba väikestele. Projekti käigus leidsime palju uusi esimesest või teisest klassist sõpru. Nüüd, kui nad meid näevad, ütlevad nad meile: “Tere” või “Tšau!” ja hakkavad meiega rääkima. Klass on palju sotsiaalsemaks muutunud ja me saame paremini üksteisega läbi. Projektilaager on meid kõvasti lähendanud ja oleme saanud palju uusi sõpru Ehte Huminitaargümnaasiumist, kuigi neil on teine emakeel.

 

Autorid: Iiris, Tui, Kertu, Marii, Janika, Maya, Desiree