Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Rakvere ametikoolis käivad filmivõtted

Rakvere ametikooli õpilas­esinduse eestvedamisel viiakse ellu Euroopa Noorte rahastatud projekti, mille eesmärk on mõista hukka koolikiusamine. Projekti tulemusena valmib suve alguseks neli lühifilmi, mida saab hiljem kasutada õppematerjalina.

Rakvere ametikoolFilmitavad lood on kokku kogutud Lääne-Virumaa kooliõpilastelt, võetud elust enesest. Lood on jahmatavad. Lugusid kogunud õpilased olid ehmunud, kui tavaline ja igapäevane kiusamine koolides on.

Lennuka idee elluviimiseks on vaja professionaalset tuge, selleks on tegevustesse kaasatud Rakvere reaalgümnaasiumi infojuht ja videostuudio juhendaja Jaanus Lekk.

Kust idee alguse sai? Noored toovad iga-aastastes rahulolu-uuringutes välja, et kool on turvaline ja kiusamist on varasemast oluliselt vähem. Sellelt pinnalt mõte kasvama hakkaski. Olulist rolli mängis ka soov midagi päris ise ära teha, ise kedagi aidata, ise midagi õppida. Lisaks õpilastele löövad filmis kaasa ka mõned õpetajad. Töö on vaheldusrikas ja põnev ning noored saavad pisut aimu ka filminduse tagamaadest.

Jõudu noortele!

Autor: Piret Torm-Mirontšik
Allikas: Õpetajate Leht