Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Sõbralikkuse Saadik #12 – Daniell

Osalesin kokku kahes projektis – esimene projekt oli “Avane mulle”, mille teemaks oli enesekindlus ja eneseväljendamine ja mis toimus Narvas ja Tartus. Teine projekt oli “Teisest pilgust”, projekti teemaks stereotüübid, meedia võim ja sotsiaalsed oskused. See projekt toimus Tartus, Tallinnas ja Narvas.

Kui esimest korda noortekohtumisel osalesin, omandasin ma nii palju teadmisi ja oskusi ja leidsin palju sõpru ning uusi tutvusi, et tahtsin rohkem hakata projektides osalema. Minu arvates hakkad sa kõike, mida õppisid projekti ajal, kasutama ka hiljem päriselus. Nii on ka inimesed, kellega sa neid teadmisi omandad, olulised nii sulle kui ka teistele, sest sa õpid koos nendega suhtlema erinevates keeltes, õpid aru saama, mida räägitakse ja õpid mõistma inimesi. Mina olen õppinud kirjutama ainult ja korralikumalt rääkima ainult vene keeles, kuigi varem olid mul ka sellega suured raskused.

Noortekohtumised teevad eriliseks see, et see annab noortele võimaluse õppida midagi uut, leida endale uusi tutvusi ja sõpru. Kahjuks paljud noored seda ei mõista ja ei kasuta seda  võimalusi, mida noorsootöö ja noorsootöötajad neile annavad.
Minu arvates võiks iga Eestis elav noor osaleda noortekohtumistes, sest need on põnevad ja õpetavad inimestele hästi palju uut ja põnevat.

Loe kampaania “Sõbralikkuse Saadikud” kohta lähemalt SIIT.

Loe Noortekohtumiste kohta rohkem SIIT .

_____________________________________________________________________________

Я участвовал в двух проектах: “Откройся мне” (молодежные встречи в Нарве и Тарту на тему уверенности в себе и самовыражения) и “Со второго взгляда” (молодежные встречи в Тарту, Таллинне, Нарве на тему стереотипов, медиа и социальных навыков).
Когда я впервые принял участие в молодежных встречах, то получил столько новых знаний и навыков, завёл столько много новых друзей и интересных знакомств, что захотел больше участвовать в подобных проектах.
По моему мнению, всё, что учишь во время проекта, позже используешь в реальной жизни. Не менее важны люди, с кем ты получаешь эти знания, потому что вы вместе общаетесь на разных языках и учитесь понимать друг друга.
Мне стало проще писать и говорить на русском языке, раньше у меня были большие трудности с этим.
Молодежные встречи особенны тем, что дают возможность молодежи учить что-то новое, найти новых друзей, завести знакомства, но. к сожалению, многие не пользуются этой возможностью, которую им дают молодежные работники. Я думаю, что каждый живущий в Эстонии молодой человек может принять участие в “Молодежных встречах”, которые учат людей многому новому и увлекательному.

Кампания «Послы дружелюбия» информация.

Программа «Молодежные встречи» информация.