Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

TAAS KORD KOHTUSID LIHULA JA IDA-VIRU NOORED

Autor Liisa Raavel
Friday, 17 February 2017

4.- 6.veebruaril toimus Lihula Gümnaasiumi ja  Ida-Virumaa noortekohtumine. “Mis meile praegu muret teeb?” nimeline kohtumine tõi Lihulasse 8.-9. klassi õpilased Sinimäe põhikoolist. 

Juba kohe alguses sai selgeks, et külalised on väga abivalmid ja vastutulelikud. Alustasime tutvumismängudega, tänu millele saime Sinimäe noortega kohe alguses üksteise kohta päris palju teada. Minu üllatuseks rääkisid nad väga hästi eesti keelt, nii hakkas  suhtlus kiiresti minema.

Seejärel jalutasime mööda Lihulat ning tutvustasime külalistele olulisi paiku.  Hiljem tegid  Anna Luuk, Liisa Raavel  ja Rivo Oosim slaidiesitluse vene keeles, kus rääkisime, mida Lihulas noortel vabal ajal teha on võimalik ja pisut ajaloost. Järgmisena tegime plakati ja arutlesime oma murede üle. Leidsime, et mitmed meie mõtted ühtivad Ida-Viru noorte omadega, näiteks tulevik, pagulased, hinnatõusud, palgad jne. Õhtul veetsime lõbusalt aega spordimajas palli mängides.

Hommikul  läksime mõisa, kus ootas ees palju huvitavaid tegemisi ning naiskodukaitse naised ja kodutütred. Saime õppida tundma loomajälgi, tegime raadiosidet, harjutasime seltskonnatantsu samme ja valmistasime ühise küpsisetordi, mille hiljem ära sõime. Kodutütred panid meid lisaks mõisamäel orienteeruma ja erinevaid meeskonnaülesandeid lahendama.

Tegime vahvaid etteasteid, laulsime, tantsisime ja näitlesime. Õhtul korraldas koolidirektor Janar Sõber mõningaid spordimänge ja me saime väga palju naerda. Peale seda suhtlesime veel vene keeles, laulsime tuntud laule ning õppisime üksteist paremini tundma.

Hommikul läksime kooli ning meie tundidesse tulid ka Sinimäe noored. Meil oli vene keele tund, kus isegi need, kes projekti kaasatud polnud, said vene keelt praktiseerida ja tutvuda vene noortega.

Lõpetuseks tegime tagasiside ringi. 10 klassi õpilane Rivo Oosim märkis, et tegemist oli väga uudse ja huvitava kogemusega. Ootused olid sootuks teised, aga tegelikult oli väga lõbus. Ta rääkis veel, et sai uusi sõpru ja aeg oli sisustatud meeldivate tegevustega. Projektis kaasalöömist ta ei kahetse. Samuti lisas Anna Luuk: ”See projekt meeldis mulle väga, isegi rohkem, kui oleksin arvata osanud. Sain uusi sõpru, tutvusmismängud ja tegevused olid väga ägedad ja hästi korraldatud. Osaleksin projektis kindlasti uuesti.” Positiivset tagasisidet andsid ka meie külalised. Sinimäe Põhikooli noor Vlad Fetjukov nõustus teistega ja tõi eriliselt esile erinevad meeskonnamängud, mis meid ühendasid.

Oli väga tore ja lõbus kohtumine. Loodan, et Sinimäel tuleb sama vahva või veelgi vahvam.

2015. aastal pilootprojektina käivitunud programmi Noortekohtumised eestvedajaks on SA Archimedese noorteagentuur ning eesmärgiks on soodustada Eestis elavate 11-16-aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, teineteisemõistmist ja arengut. Ma arvan, et meie kohtumine Lihulas täitis selle eesmärgi.

Liisa Raavel
10.klass

Postitus ilmus Lihula Gümnaasiumi kodulehel, 17.02.2017