Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

“Toit ja teenindus kahes keeles” – kolmas päev

Kolmas päev – see tähendab seda, et meie projekt hakkab vaikselt läbi saama. Alustasime oma päeva hommikusöögi ja mängudega. Esimene mäng oli väga huvitav ja teistsugune. Me võtsime loosiga omale ühe ülesande. Ülesandes olid kõik väga erinevad, näiteks tuli teha toolidest rivi või ring, tuli lihtsalt ruumis ringi käia või lihtsalt istuda. Mängu mõte oli aga selles, et teised ei teadnud mis ülesanded teistel olid. Iga ülesande tegijaid oli kaks ja mängijad pidid aru saama, kellega nad saavad koostööd teha. See tegevus oli väga hea, sest see näitas kui oluline on kellegagi koos töötada.

Seejärel mängisime Sillamäe noorte poolt ettevalmistatud mängu “Krokodill”. See mäng meenutas aliast, aga seletamisel ei võinud kasutada sõnu ega häälitsusi. Võis kasutada ainult oma kehakeelt.

Peale seda mängisime taksot. Selles mängus oli neli taksojuhti, kes pidid mööda ruumi ringi käies omale kolm klienti saama. Selle tulemusel tekkis neli neljaliikmelist meeskonda. Taksomängus kujunenud meeskondadega tehti kuni päeva lõpuni erinevaid meeskonnamängi. Esimeseks meeskonnamänguks oli Kahooti! küsimuste valmistamine. Igale grupile anti üks teema, mille kohta tuli kirjutada kuus küsimust. Igal küsimusel pidi olema neli vastusevarianti, millest üks oli õige.

Kui Kahoot! valmis oli, siis valmistasime nende samade gruppidega projekti teemaga seotud sketšid. Iga sketš pidid olema viis minutit pikk. Tulemus oli suurepärane ja kõik olid valminud sketšide osas väga rahul. Näidati nii eesti keele tundi, kus räägiti toidust ja teenindusest kui ka vene keele tundi, kus õpetati uusi toiduga seotud sõnu.

Pärast väikest energiapausi panime ennast soojalt riidesse ja läksime bussile, et minna kesklinna. Kesklinnas toimus fotoorienteerumine. Fotoorienteerumine toimus samades gruppides, mis hommikul moodustati. Igas grupis oli 2 eesti keelt kõnelevat noort ja 2 vene keelt kõnelevat noort. Läbida tuli 7 Pärnu tuntumat kohta kesklinnas. Kaheksas ja ühtlasi viimane punkt oli Amende Villa, kus toimus etiketikoolitus.

Fotoorienteerumisel andsid Pärnu noored ohjad üle Sillamäe noortele, kes pidid Pärnu noorte juhendamisel ja kasutades kaarti, leidma õiged kohad. Kõik grupid said väga hästi hakkama ja täitsid kõiki ülesandeid suurepäraselt. Pärast fotoorienteerumist ja Amende Villa külastust Raeküla Vanakooli Keskusesse tagasi jõudes, tehti teistele kokkuvõtlik ülevaade fotoorienteerumisest. Räägiti sellest kus käidi, mida õpiti ja mis neile meeldis.

Amende Villa etiketikoolitus oli väga huvitav. Meile õpetati, kuidas peab uhkes restoranis käituma ja kuidas on viisakas süüa. Tutvustati lauanõusid ja põhilisi reegleid. Näidati, kuidas peab õigesti kahvlit ja nuga käes hoidma ja kuidas tuleb teatavates olukordades, kui toiduks on näiteks spagetid, kasutada kahvlit. Ka toit, mida meile Amendes pakuti oli väga maitsev. Lisaks sellele saime teada ka selle villa ajaloost ja nägime villa ruume.

 

Kolmanda päeva õhtul oli Pärnu noorte kord süüa teha. Pakuti kartulit ja kapsahautist hakklihaga, kiluvõileiba ja kamavahtu. Kõigile meeldis pärnakate tehtud söök väga ja kõik olid õnnelikud.

Kuna tegu oli viimase päevaga kus olid teemaga seotud sisutegevused, siis tegime päeva lõpus ka kogu õppeprotsessi kohta analüüsi, täites rahulolu küsitlust. Lisaks sellele toimus ka päevapeegeldus, kus kõik said rääkida, mis neile meeldis ja mis mitte, kuidas nad jäid rahule projektiga, toiduga, fotoorienteerumisega.

 

Loe ka meie kohtumise teiste päevade kohta!