Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vaba tahte ülistuskontserdiga mälestati Pilistveres hukkunud neidu

Pilistveres toimub alates 2010. aastast vaba tahte ülistuskontsert. Kontserte Marie mälestuseks korraldatakse aastast 2010 (tema hukkumise aasta). Kontserdi idee sai alguse noortelt ja see on säilinud aastate vältel. Kontserti korraldataksegi konkreetselt Mariele mõeldes, ehk siis on see Pilistvere noorte mälestamisviis. Kõik on loomulikult kutsutud, ka need, kes Mariega seotud ei olnud. Nende jaoks on see siis lihtsalt kontsert.

Kontserdil ühe osaleja Richard Pruuni sõnul ei ole üritusel ühte kindlat isikulist algatajat. „Kuidagi lihtsalt on läinud nii. Nüüdseks on vaba tahte ülistus siis ehk rohkem Loojale ja soojas südames ikka Marie-Helenele mõeldes tehtud kontsert,” selgitas Pruun.

„Kontsert on osa selleaastasest muusikaprojektist, mida toetab Euroopa Noored programm, osa. Selle raames antakse djembe-tunde ja suvel toimub ühine muusikalaager.”

Autoõnnetuses elu jätnud Marie Helene Pruuni mälestuseks kanti ette lugu „You raise me up“.

Richard Pruun: „Kontsert sai alguse minu õe õnnetust surmast 4 aastat tagasi, millest muidugi on saanud nüüdseks ilus päev, kevadine ärkamise aeg. Oleme vendadega tegutsenud Pilistvere kogukonna juures mitu head aastat, samamoodi tegutses siin ka meie õde. Kuigi nüüdseks teda enam pole, läheb elu ju edasi. Iga surm on uue elu algus, olgu siis selleks uue elu alguseks vaba tahte ülistuskontsert.

Meie õde oli selline päiksekiir, et suutis oma lühikese elu jooksul selles ilmas palju sõpru koguda, niisiis elab ta meis edasi ning kontsert on ilus näide sellest.”

Kontserdil on aasta jooksul üles astunud mitmed kuulsad esinejad. Näiteks Maarja-Liis Ilus (2013), Laura Junson ja Maria Gertsjak (2012), Merje Kägu ja Jana Abzalon (2011). Tänavu oli külalisesinejaks Silver Sepp.

Vaba-tahte-ylistus_2014Igal aastal on esinenud ka Pilistvere koguduse noortekoor, mida juhendab Tuuli Jukk. Tuuli on Põltsamaa muusikakooli õpetaja, kellel on suur osa kontserdi õnnestumiseks. Kahel eelneval aastal on esinenud meie oma noor laulja Maria Gertsjak. Sellel aastal olid siis noortekoolil lisaks ka djembed-trummid, mille mängijaid innustab ja juhendab kohalik neiu Marta Pedosk.

Vaba tahte ülistuskont-serdile on oodatud kõik, kes tahavad saada osa millestki ilusast. Kui esinejaks oli Maarja-Liis Ilus, oli publiku hulgas palju kaugemat rahvast, kuid tavaliselt on kuulajate hulgas Marie Helene perekond, sõbrad-tuttavad ja need, kes olid neiuga kuidagi seotud, samuti kü-lainimesed ja ümbruskon-narahvas. Järgmisel aastal toimub kontsert kindlasti taas ja sinna on ka Põltsamaa rahvas vägagi oodatud.

 

 

Allikas: Vali Uudised
Autor: Kairi Juust