Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Välisnoored unistasid koos eestlastega ideaalriigist

Üleeile esitlesid rahvusvahelised noortegrupid Itaaliast, Prantsusmaalt ning Eestist Paide Lembitu pargis oma kujutlust unistuste riigist ja moodustasid pärast Balti keti näitel vabaduse keti.

Unistuste riigi kujutluse lõid noored World Cafe meetodi abil, kus väikeste paberite peale olid kirjutatud  märksõnad ja väljendid, mille seast tuli valida need, mis iseloomustaksid nende ideaalriiki kõige paremini.

Eelnevatel päevadel tutvustasid noored mängude ja atraktiivsete esitluste kaudu üksteisele oma riigi ajalugu ning korraldasid kultuuriõhtuid söögi, mängu ja rahvuslike tegevuste seltsis. Samuti külastavad nad Tallinna vanalinna ja Rummu karjääri.

Täna läksid Paides viibinud välisnoored kaheks päevaks Simisallu ellujäämisretkele, et tunnetada, kuidas tulla toime siis, kui sul midagi ei ole, ning saada aimu, kuidas elasid näiteks metsavennad, kui nad pagesid sõja eest.

Noored peavad  valmistama endale söögi ja ehitama magamisalused. Projekti eest vedav Paide avatud noortekeskuse juhataja Margit Udam ütles, et eestlaste pärast ta muret ei tunne, küll on see kogemus välismaalastele päris hirmus.

Noortevahetus on Euroopa riikidest pärit noortegruppide koostööprojekt, mille on välja töötanud ja ellu viinud noored ise, et tegeleda endale oluliste teemadega.

Projekti põhitegevus on omavahelised kohtumised (5–21 päeva) Eestis või mõne partneri koduriigis.

Eelmisel laupäeval kogunes Paidesse noori Itaaliast, Prantsusmaalt ja Eestist, igast riigist seitse esindajat ehk kuus noort ja nende juhendaja.

Allikas: Järva Teataja