Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Välisnoored vaimustusid Kilingi-Nõmmest

Tänaseks on Kreeka ja Tšehhi noored kodus ja jagavad muljeid Eesti väikelinnast Kilingi-Nõmmest ja kohtumistest põhjalike, aga külalislahkete eestlastega.

Kümme Kreekast ja niisama palju Tšehhist pärit noort koos õpetajatega väisas mihklikuu lõpus nädalapäevad Kilingi-Nõmmet, mille gümnaasium veab rahvusvahelist õpilaste projekti VOTE (Voice of Teenagers in Europa) ja projektijuht on 11. klassi õpilane Auris Aleksandrov.

“See ei ole meelakkumine, kõigega tuleb arvestada,” ütles Aleksandrov projektijuhina saadud kogemuse kohta.

Põhjust, miks Kilingi-Nõmme gümnaasium VOTE projekti koordineerima ja tema seda juhtima sattus, seletas Aleksandrov aastatepikkuse tööga, sest ta on õpilasesinduse kauane asepresident ja koolilehe Kirjatark peatoimetaja.

Õppeaasta eel augustis osales ta Erasmus+ VOTE projekti eelkohtumisel välispartnerite esindajatega ja siis lepiti üksikasjalikumalt tegevuste suhtes kokku.

Aleksandrovi jutu järgi tutvustasid kolme partnerriigi noored kohtumisel oma koduriigi valimissüsteemi ja arutlesid, kuidas noorte häält kogukonnas, riigis ja Euroopa Liidus kuuldavaks teha, et rääkida kaasa poliitiliste otsuste tegemisel.

Noored koostasid manifesti üleandmiseks kodumaal ühele riigiorganeist, Eestis parlamendile.

Õpilasmanifest kajastab seda, mille pärast noored kodukohas enim muret tunnevad, meil näiteks ääremaastumine.

Kõnealuse projekti koordinaatorina märkis Aleksandrov, et selle ettevõtmise läbi väärtustatakse noori, kes tahavad leida lahendusi poliitilistele probleemidele ja ajapikku kasvada usaldusväärseteks ja arvestatavateks riigimeesteks.

“Külalised tõstavad oma muljetes esile asju, kohti ja tegevusi, mida me ise võib-olla ei ole osanud märgata,” möönis Aleksandrov. “Loodus, rabamaastikud ja metsamarjad, Kilingi-Nõmme mugav asukoht, kooli ja kogukonna tihe koostöö, eestlaste põhjalikkus ja külalislahkus.”

Allikas: Pärnu Postimees