Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vene kooli õpilased osalesid projektis „Mäng?!?”

Kät Lindlo, õpetaja

Kiviõli vene kooli õpilased osalesid veebruaris ja aprillis noortekohtumise projektis „Mäng?!?”
Projektide tegevusi toetavad ja rahastavad Hasartmängumaksu Nõukogu vahenditest Haridus ja Teadusministeerium ning Eesti Noorsootöö Keskus.
Kohtumiste eesmärgiks on tuua kokku eesti- ja venekeelsed noored ning ühiselt tegeleda huvipakkuva
teemaga. Meie korraldasime projekti koos eestikeelse Nõva kooliga Läänemaalt. Mõlemast koolist osales projektis kokku kaksteist 5.-9. klasside õpilast ja kaks õpetajat. Veebruaris tulid Nõva kooli õpilased viieks päevaks Kiviõlisse. Aprillis veetsime viis päeva Läänemaal Nõva külas.
Kiviõlis tegelesime erineva loominguga ja mängimisega: tegime teatrit, mängisime palju, lõime ise lauamänge, mängisime pilli, õppisime ja õpetasime tantse, disainisime T-särki, mõtlesime välja eesti- ja venekeelseid räppe ja õpetasime neid üksteisele. Kiviõli õpilased korraldasid Nõva õpilastele orienteerumismängu Kiviõlis ning viisid läbi vene keele tunde. Lisaks käisime Kohtla-Nõmmel kaevandusmuuseumis ja lumerõngaga sõitmas. Aprillis sõitsime Läänemaale väiksesse Nõva kooli, kus jätkasime Kiviõlis alustatud tegevustega. Lisaks tutvusime Nõva loodusega, käisime jalgrattamatkal, orienteerusime metsas, tegime akrobaatikat ja mängisime
sportmänge. Käisime ka Tallinnas Nukuteatris ning teatri õpitoas. Eelviimasel projektipäeval korraldasime vanematele kontserdi, kus esitasime kõike, mida olime Kiviõlis ja Nõval õppinud ja harjutanud: tantse, laule,
räppe ja akrobaatikat.
Kiviõli vene kooli õpilastele oli noortekohtumisel osalemine hea võimalus eesti keele praktiseerimiseks. Praegu on Kiviõli vene koolil käsil juba uus noortekohtumise projekt Mäetaguse põhikooliga.

Artikkel ilmus ajalehes “Meie Reede”, aprill 2017