Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Wer ist Tommy Siegmund?

31. jaanuaril maandus Tallinna lennujaamas lennuk kolme vabatahtlikuga Kölnist Saksamaalt.

Tommy, Svenja ja Anni tulid Eestisse selleks, et sooritada erinevates Eesti noortekeskustes praktika. Nende eesmärk on omandada siin uusi teadmisi ning saada praktilisi kogemusi Eesti haridussüsteemi ja noorsootöö kohta. Praktikavõimaluse pakkus huvilistele Euroopa Liidu haridus-, koolitus-, spordi- ja noorteprogrammi Erasmus+ raames nende kool – Berufskolleg Ehrenfeld.

tommyTommy on 23-aastane noormees, kes õpib Kölnis laste- ja noortekeskuse kasvatajaks. Ta on pärit väikesest Ida-Saksamaa 300 inimesega külast, ent elab ja õpib nüüd ühe miljoni elanikuga Kölnis. Tommyle pakuvad huvi kitarrimäng ja arvutimängud ning ta valdab hästi inglise ja
veidi ka prantsuse keelt. Ta on elav ja suhtlemisaldis, heasüdamlik ning kiirelt kohanev.

Eestis on tal olnud juba esimest korda elus võimalus seista koos Saue noortega lumelaual. Samuti on ta esmakordselt maitsnud siin seljankat, visanud saunas leili, mänginud plaate DJ-puldi taga ja õppinud selgeks numbrid 1-99-ni.

Tommyle meeldib väga siinne külm ilm – eriti lumi! – ent jäätunud teed ja tänavad ei ole talle eriti meele järgi. Samuti avaldavad talle muljet meie sõbralikud inimesed, maitsev toit ja tõik, et Saue lapsed ja noored räägivad oma vanuse kohta tavatult hästi inglise keelt.

Tommy on Saue Noortekeskuses laste ja noortega suhtlemas ning mängimas 2. märtsini.

Tulge kõik Tommyga kohtuma ja saksa või inglise keelt praktiseerima!

Allikas: Saue Sõna