Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortekoolitused

Kui Sul on idee projekti koostamiseks, kuid vajaksid abi selle edasiarendamisel ja taotlusvormi kirjutamisel, on koolitus „Ideepahvak“ midagi Sinu jaoks! Koolitusele tulles osaled tõeliselt ägedal sündmusel ja kirjutad koos teiste noortega projekte, mis muudavad maailma paremaks.

„Ideepahvaku“ jooksul õpid:

  • kuidas luua edukat projekti;
  • mida teha oma ideele rahastuse saamiseks;
  • mis vahe on erinevatel Noorteagentuuri programmidel;
  • kuidas ikkagi saada enda head mõtted taotlusvormi kirja.

Erinevalt enamikust koolitundidest on Noorteagentuuri koolitused praktilised, võimaldades ise kõike läbi proovida. Koolituse vältel on Sul võimalik kohtuda ka teiste aktiivsete noortega ja nendega ideid vahetada.

„Ideepahvakul“ on kõige parem osaleda koos sõpradega, kellega saate moodustada ühtse projektimeeskonna. Kui Sa ei ole endale veel kaaslasi leidnud, võid koolitusele ka üksi tulla. Koolitus on mõeldud 13–30-aastastele noortele. Koolitused toimuvad nii eesti kui ka vene keeles.

Kui see tundub Sulle huvitav, kutsu meid oma kodukohta koolitust tegema või jäta meile enda kontaktandmed järgmise pikema koolituse kohta teavituse saamiseks!

Lisateave: anni.tetsmann@harno.ee.

Mini-ideepahvak

Mini-ideepahvak* on olemuselt ideelabor, kus osalejad tutvuvad rahvusvaheliste tegevusvõimalustega programmide Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpus raames ning saavad oskused, kuidas oma ideest projekt arendada.

Mini-ideepahvaku kestus on 6 tundi ning see saab toimuda koolis kohapeal või virtuaalselt. Kuue tunni jooksul arutatakse, millest koosneb projekt, mille pärast noored südant valutavad ja kuidas mure lahendada. Lisaks mahuvad selle aja sisse ka virgutuspausid ja arutelud koolitajaga. Koolitus sobib hästi gümnaasiuminoortele, kes osalevad koolis projektiõppes või koostavad loovtööd. Noori toetavad täiskasvanud saavad koolituse jooksul ülevaate noortele suunatud tegevusvõimalustest ja sellest, kuidas noori põneva projektiteekonna jooksul toetada.

Mini-ideepahvak on hea võimalus koolielu või noortekeskuse tegevusi rikastada mitteformaalse õppe võimalustega ja anda noortele võimalus katsetada, kuidas koolis õpitut päriselus rakendada.

Koolitusgrupi soovituslik suurus kuni 20-25 noort. Koolitusi saab tellida nii eesti kui ka vene keeles.

„Ideepahvaku“ jooksul õpitakse:

  • kuidas luua edukat projekti;
  • mida teha oma ideele rahastuse saamiseks;
  • mis vahe on erinevatel Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmide tegevusvõimalustel;
  • kuidas ikkagi saada enda head mõtted taotlusvormi kirja.

*mini-ideepahvak ei asenda koolitundi, kindlasti tasuks noortega läbi rääkida, kes on huvitatud ja tahaks päriselt projekti teha. Mõelda ka sellele, milline on kooli/noortekeskuse valmisolek noori toetada. Hea näide Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist.

Tahaksid mini-ideepahvaku oma koolis või noortekeskuses organiseerida? Anna oma soovist märku anni.tetsmann@harno.ee.