Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noorte saatmine vabatahtlikku teenistusse

Üks viis, kuidas organisatsioonid saavad panustada, on noorte saatmine vabatahtlikku teenistusse.

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus annab noortele võimaluse osaleda 2–12 kuu jooksul vabatahtlikus töös oma kodumaal või mõnes teises riigis.

Vabatahtlikele on programmi poolt kaetud kõik reisi-, majutus- ja elamiskulud. Samuti makstakse vabatahtlikule taskuraha ja tagatakse kindlustuskaitse kogu tegevuse kestuse ajal. Kõik vabatahtlikud saavad asjakohased koolitused enne tegevuse algust ning ka tegevuspaika kohale jõudes.

Vabatahtlikku teenistust on erinevatest Euroopa Liidu programmidest rahastatud juba enam kui 20 aastat ja selles on kaasa löönud üle 1100 Eesti noore. Kõige rohkem noori on olnud teenistuses Gruusias, järgnevad Makedoonia, Prantsusmaa ja Hispaania. Populaarseim valdkond on noorsootöö.

Osalemise eeldus

Programmis osalemiseks peab organisatsioonil olema vastav kvaliteedimärgis. Kvaliteedimärgist on võimalik taotleda aastaringselt ja see protsess võtab aega umbes 2 kuud.
Kvaliteedimärgise taotlemine

Taotlemine

Kui kvaliteedimärgis on olemas, saab esitada projekti vabatahtlike välismaale saatmiseks ja rahastuse taotlemiseks. Organisatsioon võib valida, kas olla ise rahastuse taotlemise ja järgneva asjaajamise eest vastutav või delegeerida see ülesanne mõnele tugiorganisatsioonile.

Kui organisatsioon soovib Eesti noori välismaale saata, siis enamasti esitatakse projekt ja taotletakse rahastust vastuvõtva organisatsiooni poolt selles riigis, kuhu vabatahtlik tööle läheb. Sellegipoolest võib taotluse esitada ka Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri noorteprogrammide keskusele.
Rahastuse taotlemine

Tähtajad

Vaata käesoleva aasta taotlustähtaegasid siit.

Küsi lisainfot!

Kui soovid liituda solidaarsuskorpusega ja sul tekkis küsimusi, siis võta ühendust ESK programmijuhi või koordinaatoritega.