Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

„Hooliv klass“ asub parandama põhikoolide klassikliimat

Euroopa Noored eesti büroo projekt „Hooliv klass“ alustab tänasest tööd nelja Harjumaa kooliga selle nimel, et nende 6.-7. klassidest kujuneksid hoolivad ja üksteist toetavad meeskonnad. Pilootprogrammis osalevad Keila kooli, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi, Turba kooli ja Kostivere kooli õpilased, klassijuhatajad ning klassijuhatajaid toetavad tugimeeskonnad.

Projektijuhi Marit Kannelmäe-Geertsi sõnul tuleb „Hooliv klass“ appi neile klassidele, kus esineb konflikte ning kus omavahelised pinged raskendavad noorte õppetöösse keskendumist. „Projektis toimuvad koolitused nii noortega töötavatele kooli meeskondadele kui ka õpilastele endile. Jõuludeks loodame, et kingitusena on näha juba ka väikest muutust igas klassis,“ ütleb ta.

„Üha enam esineb õpilaste seas oskamatust teistega arvestada, üksteisest hoolida ja teha teistega koostööd. Projekti raames loodame, et meie kuues klass tuleb paremini toime omavaheliste suhetega, hakkab rohkem üksteisega arvestama ja teineteisest hoolima, olles ühtlasi ka eeskujuks teistele koolis olevatele klassidele,“ selgitab Kostivere kooli huvijuht ja 6. klassi klassijuhataja Renele Raudsoo pojektis osalemise põhjuseid.

Teise programmiga liitunud kooli, Turba kooli psühholoog Inge Peterson arvab, et läänemaailmas valitsev individualism on kaasa toonud küll indiviidi isiksuse ja valikute väärtustamise, aga vähendanud oskust märgata enda kõrval teist inimest ning teda mõista. „Lapsed on loomu poolest küll empaatilised, aga edukuse võidujooksus jääb empaatia tahaplaanile, kergesti mõistetakse kaaslasi hukka ja käitutakse nendega halvasti. Projekti tulemusena ootame, et klassi erinevad “parteid” hakkavad üksteist võrdväärsena aktsepteerima ja koostööd tegema ning üksteist väärtustama,“ räägib ta.

2014-10-10 17.30.54Täna ja homme (26.09-27.09) kohtuvad nelja kooli meeskonnad esmakordselt Kloogaranna noortelaagris, et saada teadmisi ja oskusi, kuidas luua klassist hoolivat meeskonda. Projekti teostab SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo ja selle elluviimist toetab Eesti Noorsootöö Keskus.

Loe projekti kohta pikemalt miteformaalse õppimise veebist.