Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Euroopa Liit investeerib noorte solidaarsusprojektidesse üle miljardi euro

Täna avanes Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi uus periood, millega saavad 275 000 noort erakordse võimaluse minna vabatahtlikuks või teha oma kogukonnale head. Programmi eelarve järgmiseks seitsmeks aastaks on enam kui miljard eurot.

Euroopa Solidaarsuskorpus väärtustab sel programmiperioodil eriti kaasatust ja mitmekesisust, keskkonnakaitset ja jätkusuutlikku majandamist, digipööret ja kodanikuaktiivsust. Pandeemia tingimustes on tähelepanu ka tervishoiul. Projektide hindamisel võetakse arvesse just seda, kuidas neid väärtusi läbi vabatahtliku tegevuse ja solidaarsusprojektide edasi kantakse.

 

Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus annab 18–30-aastastele noortele võimaluse end proovile panna vähemalt kahe kuu kuni aasta jooksul uues riigis ja kultuuriruumis. Samuti saab läbi programmi taotleda raha solidaarsusprojektideks, millega saavad noored ise midagi kogukonna heaks ära teha. Uue võimalusena saab solidaarsusprojekte teha ka piiriüleselt.

Kui seni sai osaleda ka töö- ja praktikaprojektides, siis sellel projektiperioodil need enam ei jätku. Selle asemel saame aga rohkematele noortele võimaluse anda vabatahtliku teenistusega muutust luua. Järgmisest aastast lisandub uue tegevustüübina ka ülemaailmne humanitaarabi, millega saab reageerida erakorralistele juhtumitele keerulistes piirkondades.

 

“Noorele, kes tahab saada hindamatut kogemust võõras riigis elades, vabatahtlikku tööd tehes ja seeläbi inimesena kasvades, on Euroopa Solidaarsuskorpus ainulaadne võimalus,” ütles Euroopa Solidaarsuskorpuse programmijuht Anett Männiste. “Ent samamoodi on see hea võimalus ka organisatsioonidele ja kogukondadele, sest solidaarsuskorpus loob värsket vaadet ja toob ideid, tutvustab uusi kultuure ja aitab eesmärke ellu viia.”

Rahastust saab nii vabatahtliku teenistuse tarbeks kui ka solidaarsusprojektidele taotleda juba 28. mail. Esimese aasta tegevusteks on planeeritud 138 miljonit eurot.

 

Juba homme saab uue programmi avamisele kaasa elada e-festivalil, millega tähistame nii Erasmus+ kui ka Euroopa Solidaarsuskorpuse uut algust ja tutvustame mõlema programmi uusi ja muutunud tegevusi. E-festivalile pääseb lehelt eeagentuur.ee/e-festival/.

 

Eestis pakub haridus- ja noortevaldkonna projektide rahastuse taotlejatele abi ja nõustamist Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur, mis kuulub Haridus- ja Noorteameti koosseisu. Euroopa Solidaarsuskorpusega on liitunud kõik Euroopa Liidu liikmesriigid ning Island, Liechtenstein, Türgi ja Põhja-Makedoonia vabariik.

 

Täpsem info:

Anett Männiste

Euroopa Solidaarsuskorpuse programmijuht

anett.manniste@harno.ee

+372 69 96 493