Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Euroopa Noortenädal toob kireva Euroopa sinu kodukohta

Eestis tähistatakse 4. maist kuni 10. maini juba seitsmendat korda Euroopa Noortenädalat. Seekordse noortenädala eesmärk on edendada ja tõsta esile noorte aktiivset osalust  töö- ja ühiskonnaelus. Kuivõrd tegemist on üle-Euroopalise ettevõtmisega, on tähtsal kohal ka noorte rahvusvahelised võimalused, teiste kultuuride tundmaõppimine ja rahvusvahelise kogemuse väärtustamine.

Noortenädala raames toimuvad noorteüritused kõikjal Euroopas. Eestis leiab noortenädala raames aset 57 sündmust, mis tasuta ja avatud kõikidele huvilistele.

Näiteks on kavas kaks üritustesarja: „EVS in Motion“ ja „Inspireeri mind“. Esimene viib üle Eesti ringlusse siin viibivad Euroopa vabatahtliku teenistuse vabatahtlikud, kes korraldavad noortekeskustes põnevaid töötube, mille kaudu nad oma hobisid, kodumaa kultuuri ning Erasmus+ programmi võimalusi noortele tutvustavad.

„Inspireeri mind“ üritustesarja raames toimuvad Tartumaa noortekeskustes kohtumised  tegusate ja silmapaistvate noortega, kes viivad läbi arutelusid ja innustavad noori oma lugude kaudu ettevõtlikkusele.

Lisaks toimub näiteks Sadalas Euroopa teemalise hernehirmutiste teemapargi avamine, Lihulas noorte Eurovisiooni kontsert, Paides rahvuskultuuride õhtu ja Ukraina rahvamuusika kontsert, kus astub üles Svjata Vatra solist koos oma tütardega, Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumis Baltimaa noorte töö– ja karjäärikonverents, Viljandis Mudel Euroopa Parlamendi (MEP) simulatsioon, Hiiumaal kino- ja noortepäev, lisaks mitmed fotokonkursid, poliitilised debatid ja palju muud huvitavat. Vaata kõiki Eestis toimuvaid noortenädala sündmusi kaardilt.

Lisaks toimub Euroopa Komisoni eestvedamisel mitmeid üritusi Brüsselis, näiteks Euroopa Noorsootöö Konverents, kõrgetasemeline poliitiline debatt ning Erasmus+: Euroopa Noored parimate projektide autasustamine. Eestist pälvis Euroopa Komisjoni tunnustuse Jõgeva Gümnaasiumi projekt Ettevõtlik noor = noor ettevõtja!, mis tõi kokku ettevõtjad, noored ja poliitikakujundajad, et leida lahendusi ja võimalusi noortele ettevõtlusega tegelemiseks Jõgevamaal.

Euroopa Noortenädala täisprogrammi leiad youthweek.eu ning Eesti üritused ka euroopa.noored.ee leheküljelt. Märgista ennast noortenädala üritustel kasutades #euroopanoortenädal ja #youthweek.

Euroopa Noortenädala sündmusi Eestis korraldab SA Archimedes Noorteagentuur koostöös erinevate riiklike, maakondlike ja kohalike partneritega ning noortega üle Eesti.