Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

EVT vabatahtlikud Eestist ja välisriikidest jagavad oma kogemusi 25 koolis

Täna algab Euroopa vabatahtliku teenistuse koolituur, mis kestab terve nädala. Selle nädala jooksul külastavad Eestis tegutsevad välisvabatahtlikud ja Eesti noored, kes on käinud vabatahtlikuna välismaal 25 kooli ja rohkem kui 40 klassi Narvast Tõrvani. Kokku käib koolides kogemusi jagamas ja oma kultuuri tutvustamas 35 vabatahtlikku 11 riigist üle Euroopa.

Miks üldse vabatahtlikku tööd teha ja mida see noorele annab? Millega peaks arvestama, kui satud esmakordselt pikemalt teise kultuuriruumi? Mis üllatab teisest riigist tulijat Eesti elu juures? Kõigest sellest räägivad vabatahtlikud oma kogemuste põhjal. Lisaks on õpilastel võimalik lähemat tutvust teha vähemalt kahe välisriigi kultuuriga.

Vabatahtlike lood jõuavad järgmistesse koolidesse: Pärnu Ühisgümnaasium, Väike-Maarja Gümnaasium, Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Rapla Vesiroosi Gümnaasium, Tõrva Gümnaasium, Narva Soldino Gümnaasium, Kadrina Keskkool, Narva Keeltelütseum, Audentes IB, Vasta kool, Tallinna Tehnikagümnaasium, Lähte Ühisgümnaasium, Kiili Gümnaasium, Kuusalu Keskkool, Rakvere Ametikool, Võnnu Keskkool, Jüri Gümnaasium, Narva Kesklinna Gümnaasium, Ülenurme Gümnaasium, Suure-Jaani Gümnaasium, Tapa Gümnaasium, Tarvastu Gümnaasium, Saku Gümnaasium ja Vinni-Pajusti Gümnaasium.

Koolide külastamine toimub Euroopa vabatahtliku teenistuse 20 sünnipäeva raames. Tänaseks on vabatahtliku teenistusega Eestis käinud rohkem kui 1000 välisriikide noort ja ligikaudu sama palju Eesti noori on olnud abiks teistes riikides. Loe vabatahtliku teenistuse kohta täpsemalt: noored.ee/evs