Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortekohtumiste lõimumisprogramm jagab Eesti ja Vene noortele ühistegevuseks 100 000 eurot

Juba 2015. aastast korraldab SA Archimedese noorteagentuur programmi Noortekohtumised, mis viib igal aastal kokku üle tuhande Eesti ja Vene kultuuritaustaga noore.

Äsja lõppenud taotlusvooru laekus 27 projektiideed, millega soovitakse korraldada 52 noortekohtumist 1100 noorele. 2017. aastal on noorteagentuur juba toetanud 22 noortekohtumiste projekti, kokku 100 000 euroga.

“Novembri alguses lõppenud taotlusvoor oli üllatav seetõttu, et märksa rohkem oli eesti keeles esitatud projektitaotlusi. 27 taotlusest 19 olid eesti ja 8 vene keeles. Varasemalt on see jaotus olnud ühtlasem,” lausus programme Noortekohtumised eestvedaja Triin Ulla. Temaatiliselt leidub taotluste hulgas erinevaid projekte – kunstist kuni looduse ja sallivate väärtusteni.

Ulla sõnul on Noortekohtumised omal viisil tõestanud, et lõimumist ei tohi Eestis maha kanda. “Kui loen projektide tagasisidest, et ühine ettevõtmine on olnud tähenduslik, et mõista, et rahvus ei määra inimese olemust ja et Eestis elavate noorte vahel on olemas nii erinevused kui ka palju sarnasusi, siis mõistan, et teeme õiget asja, “ selgitas Ulla.

Programmi Noortekohtumised eesmärgiks on läbi õppimiskogemuse ergutada Eestis elavate 11-18 aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, teineteisemõistmist ja arengut. Noortekohtumised viivad igal aastal 45-60 projekti raames kokku üle 1700 kõikjal Eestis elava erineva emakeelega noore Saaremaast Ida-Viruni.

Noortekohtumised kätkevad endast koostööprojekte väga paljudel erinevatel teemadel, mille idee töötavad välja ja viivad ellu noored ise, kuid mille juures on oluline roll mängida ka õpetajatel ja teistel noortega tegelevatel inimestel.

Lisainformatsiooni Noortekohtumiste kohta leiab https://euroopanoored.eu/rahastus/noortekohtumised/

Noorteagentuur on sihtasutuse Archimedes struktuuriüksus, mis tegeleb noorte, noorsootöötajate ja noortevaldkonna arengu toetamisega ning rahvusvahelise koostöö edendamisega. 1997. Aastast tegutseva noorteagentuur visiooniks on “Aitame Eestil kasvada!“