Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortepassi tunnistus Erasmus+ projektidele valmib septembri alguseks

Noortepassi tunnistus on hetkel Euroopa Komisjoni poolt uuendamisel ning saab Erasmus+: Euroopa Noored projektides osalejatele kättesaadavaks septembri alguseks. Rohkem infot selle kohta leiate Noortepassi kodulehelt 

Sellest hoolimata soovitame projektitegijatel Noortepassi protsess läbi viia järgides samu põhimõtteid nagu varem Euroopa Noored (Youth in Action) programmiski. Ka Erasmus+ projektide puhul on oluline aidata osalejatel järjepidevalt oma õpikogemust mõtestada. Noortepassi sertifikaate saate täita ja väljastada tagantjärele. Anname teile kohe teada, kui uuenenud Noortepassid on kättesaadavad.

Et lihtsustada teie tööd õpikogemuse kirja panemisel ja hilisemal ülekandmisel, soovitame teil osalejate info (õpitulemused jms) panna kirja Exceli tabelisse. Vaata ka tabeli näidet. Sel puhul on teil võimalik hiljem kogu informatsioon ühe liigutusega Noortepassi andmebaasi üles laadida. Soovi korral saate te kutsuda osalejaid veel nende kohta käivat infot üle kontrollima, muutma või toimetama.

Erasmus+ programmis saab Noortepasse esialgu väljastada kõikidele õpirände projektides (noortevahetused, noorsootöötajate õpiränne ja Euroopa vabatahtlik teenistus) osalejatele. Rahvusvaheliste noortealgatuste ja noorte osalusprojektide Noortepassi tunnistused töötatakse välja samm-sammult. Sellest hoolimata sobib Noortepass kui protsess õppimise toetamiseks ja mõtestamiseks kõikidele projektidele.