Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Uue noorteprogrammi nimekonkursil osutus populaarseimaks YOLFU

SA Archimedes Noorteagentuur kuulutas aprillis välja nimekonkursi 2015. aastal algatatud noorteprogrammile, mis toetab Eestis elavate erineva emakeelega 11-16-aastaste noorte koostööprojekte. Konkursiga sooviti programmile leida  sobiv, noortepärane ja meeldejääv nimi, mis kõnetaks erineva emakeelega noori.

Kokku laekus nimekonkursile ligikaudu 100 pakkumist, mis esitati nii Facebookis kui koolides toimunud küsitlustel noortele hindamiseks. Eesti keelt kõnelevate noorte seas kujunes vaieldamatult populaarseimaks nimevariant YOLFU (You obtain language for understanding). Teist ja kolmandat kohta jäid jagama MegaMeet ja Briis.

Vene keelt kõnelevad noored eelistasid ülekaalukalt nimevariante Davaj/Davai/Tavai. Teiseks hääletasid vene noored nime Youteen ning kolmandale kohale platseerus YOLFU. Nii eesti kui vene keelt kõnelevate noorte seas populaarseks osutunud YOLFU valis SA Archimedes Noorteagentuuri liikmetest koosnev žürii ka nimekonkursi võitjaks.

Lisaks pälvisid žürii tunnustuse ka veel sellised välja pakutud nimevariandid nagu: TransLocal, Tegijate Ekspress, Connector/Konnektor ja interEst.

Nimekonkursi võitjaks valitud variandi välja pakkunud Madli Muuga saab auhinnaks iPod nano.