Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Tartus 10.-11. nov Ideelabor ja Mänguöö: This War of Mine

Kandideerimise tähtaeg: 01.01.2018 11:48

10.-11. novembril, reedel ja laupäeval toimub Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis (Lossi 36, Tartu) Mänguöö ja ideelabor. Üritustele oodatakse gümnaasiumiealisi noori ning tudengeid. Registreerumine toimub seal kuni neljapäeva, 9. novembrini.

Eesmärk on tõsta noorte meediateadlikkust, sealhulgas valeuudiste ehk “fake news” temaatikast. Ürituse käigus mängitakse arvutimängu “This War of Mine”, arutletakse mängudes sisalduvate väärtuste üle ja leitakse koos viise, kuidas teiste noorte teadlikkust tõsta meediaoskuste olulisusest.

Üritus on tasuta, kaugemalt tulijaile pakume tasuta majutust ja transpordikulude hüvitist. Koolitust viivad läbi Edvin Aedma, Märt Põder ja Joonatan Samuel. Programm on järgmine:

Reede, 10. november
19.00 Sissejuhatus
19.30 Mängimine, snäkid ja osalejate vaheline informaalne tutvumine
22.30 Reflektsioon
23.30 Õhtu lõpp

Laupäev, 11. november
10.50 Sissejuhatus (väärinfo ja oskused)
Info/väärinfo ajaloo/liikumise tuvastamine – Joonatan Samuel
11.20 Kohvipaus
11.30 Info/väärinfo tekitamise & levitamise tõenäolisemate motivatsioonide tuvastamine – Edvin Aedma
12.10 Lõuna
12.40 Allikate, autoriteetide, argumentide hindamine/analüüs (ja usaldusväärsue hindamine) – Märt Põder
14.00 Grupitöö (uudise analüüs kolme meetodiga), snäkid gruppides
14.40 Grupitöö presentatsioonid, arutelu, materjalide täiendamine*
*Esitlustega samaaegselt täiendavad kuulajad arvutitest jagatud google docs tabelit, kus on loetelu kõikidest väärinfo vastastest tehnikatest ja lähenemistest
16.00 Kokkuvõte
16.30 Sündmuse ametlik lõpp

Kahepäevane uutmoodi koolitus on disainitud arvutimängu “This War of Mine” ümber. Tegemist on mänguga, mis asetab mängija virtuaalsesse sõjaolukorda, kus väärinfo on levinud ja info tõlgendamisest sõltub inimeste elu.

Kuidas teha vahet väärt- ja väärinfol? Meediakriitilisus muutub tänapäeva ühiskonnas aina hädavajalikumaks ning koolitus pakub võimalust tiimides õppida, arutada ning Ideelaboris mõtted ning lahendused kokku koguda. Teemadeks on valeuudised ja väärinfo, sõda ja mängud ning infotarbimisoskused.

Ideelabori parimad panustajad reisivad Sloveeniasse! Euroopa Ideelaboris disainitakse osalejatega kogu Euroopast infokampaania teadlikkuse suurendamiseks.

Koolitust korraldab Sihtasutus Archimedese noorteagentuur rahvusvahelise Erasmus+ projekti “Aware & Active” raames.