Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Eurooplased õpivad Pärnus noorsootööd

Reiu puhkekeskuses toimub kaheksapäevane rahvusvaheline laager, milles 24 noorsootöötajat 12 riigist vahetavad omavahel kogemusi ja saavad ideid noorte juhendamiseks.

Laagrit korraldava mittetulundusühingu Life Zone presidendi Anna Korjakina selgitusel õpivad noorsootöötajad programmis Coaching Lab peamiselt seda, kuidas kasutada oma töös psühholoogiat ja selle eri meetodeid. Samuti peavad nad Eestis kogetut oma riigis edasi andma.

Õpivad ja tutvustavad kultuuri

11232086_948259681886189_4276278501762291664_o

Foto: Life Zone

Reiu puhkekeskusesse on sõitnud noorsootöötajaid peale Eesti Horvaatiast, Kreekast, Itaaliast, Lätist, Poolast, Slovakkiast, Sloveeniast, Hispaaniast, Suurbritanniast, Albaaniast ja Rootsist. Osalejate vanus jääb vahemikku 19–40 aastat.

“Kõik töötavad oma riigis noortega,” märkis Korjakina. “Siin jagame omavahel kogemusi, toimuvad töötoad ja rahvusvaheline meeskonnatöö.”

Eile korraldasid noorsootöötajad Pärnu loodus- ja tehnikamajas avatud ürituse, millel nad jagasid infot oma kultuuri kohta toidu kaudu. Koolitusel osalejad valmistasid süüa, jagasid retsepte ja tutvustasid oma riiki. “Laupäeval vaatame kõik koos Pärnus Eurovisiooni lauluvõistlust,” lubas Korjakina. “Kus täpselt, on veel lahtine. Aga igaüks võtab oma riigi lipu kaasa ja aitab nii meeleolu luua.”

Samuti on rahvusvahelises laagris plaanis talendiõhtud, mängud ja linnaralli, mille jooksul tuleb osalejatel Pärnus läbida mitu punkti ja leida vastused küsimustele. “Esmaspäeval oli meil jaanipäeva stiilis Eesti õhtu,” rääkis Korjakina. “Tegime lõket ja grillisime. Samal ajal on paljud pärit sooja kliimaga riikidest ja ega neile väliüritused suurt meeldi, sest nende jaoks on õues veel külm.”

Laagrisse tulnutega rääkides selgus, et kui Pärnu on väga ilus linn, kus kõigile meeldib, ei ole teekond siia mingi meelakkumine.

“Kreeka neiu sõitis siia kaks päeva,” vahendas Korjakina. “Ta pidi lendama Tallinna läbi Moskva. Reis Itaaliast Napolist Pärnusse kestis omakorda 15 tundi. Läti noormees sõitis siia Jelgavast jalgrattaga.” Korraldaja sõnade kohaselt osaleb mõni Euroopa Komisjoni rahastatava Erasmus+ programmi raames Pärnumaal juba mitmendat korda.

“Sellised laagrid on kogu Euroopas väga levinud ja Pärnuski toimub neid üksjagu,” väitis Korjakina. “Mullu aga juhtus selline lugu, et Vene neiu ja Albaania noormees said siin augustis laagris tuttavaks, arenes armulugu ja nüüd käivad igal pool koos. Praegu on nad meil teist korda.”

Kogemus muudab paremaks

Pärnust pärit Korjakina juhendatav Life Zone on tegutsenud kümme aastat.

“Alustasin sellega Pärnus, sest elasin siin,” meenutas Korjakina. “Tollal ei olnud sellist organisatsiooni, mis arendaks noorsootöötajaid. Õppisin Londonis ja mul tekkis Euroopas palju tuttavaid, kes olid valmis tulema siia ja sellest tööst rääkima.”

Korraldaja arvates aitab niisugune kursus, kus arengu- ja õppeprotsess toimub isiklike ja tööalaste eesmärkide saavutamise kaudu, tõsta MTÜde taset ja mõjutada otseselt noori, kellega noorsootöötajad kodus kokku puutuvad.

“Reiu puhkekeskuse oleme valinud koolituseks, sest selliseid treeninguid on parem teha linnast väljas, et inimesed saaksid omavahel rohkem suhelda,” lisas Korjakina.

Allikas: Pärnu Postimees
Autor: Andris Tammela