Arvamusfestivalile arutlema: Kas tulevikukool vajab noorsootööd?
14.-15. augustil toimub Paide Vallimäel järjekorras kolmas Arvamusfestival, kus sel korral saab mõtteid vahetada ja tuliseid arutelusid pidada ka mitmetel õppimisega seotud teemadel. Õpiorus toimub kahe päeva jooksul tosin põnevat arutelu, saab katsetada uutmoodi õppimist, lahendada ülesandeid hariduskilomeetril, panna end proovile köielaskumises ning einestada koolipuhvetis.
Laupäeval algusega kell 13.00 arutleme uutmoodi õppimise alal kooli ja noorsootöö rollide üle pealkirja all „Kas tulevikukool vajab noorsootööd?“. Eesti koolid kasutavad üha enam aktiivõppemeetodeid, projekt- ja õuesõpet ning püüavad järjest rohkem arvestada õpilase huvide ja vajadustega. Selle nihkega on kooli ja noorsootöö põhimõtted ning õppemetoodika muutumas järjest sarnasemaks. Milliseks on kujunemas kahe valdkonna rollijaotus? Kas teineteisele lähenemine tähendab seda, et kool on üle võtmas noorsootöö (sh huvitegevuse) rolli või hoopis seda, et kool saaks osa õppimisest „välja anda“? Kuidas saavad koolid juba täna partnerite abil õppimist huvitavamaks muuta ja väljaspool kooli omandatud oskusi ja kogemusi koolis arvestada?
Arutlevad Konguta Kooli direktor Liina Tamm, Lihula Gümnaasiumi direktor Janar Sõber, Lille maja noortekeskuse juhataja Hele Riit. Modereerib Siim Värv ja visualiseerib Kati Orav. Arutelu korraldab SA Archimedes. Kaasa mõtlema ja rääkima on oodatud kõik huvilised.
Tutvu ka õpioru arutelude kavaga:
Reede, 14. august
KOOLIVÄÄRTUSTE ALA
12.00-13.30 Kas loodus on meid selliseks teinud?
14.30-16.00 Vaimse tervise nõiaring: kes on süüdi?
17.00-18.30 Miks õpetaja kardab lapsevanemat ja lapsevanem õpetajat?
ÕPETAMISKUNSTIDE ALA
12.30-14.00 Haridusorkester on häälest ära ehk kellega õpetaja koos mängib?
14.30-16.00 Õpetaja kompab piire – kes või mis päästab õpetaja lõksust?
17.30-19.00 Õppimise kunst või kunstlik õppimine?
Laupäev, 15. august
UUTMOODI ÕPPIMISE ALA
10.30-12.00 Kas õppijakeskne kool kasvatab pehmosid?
13.00-14.30 Kas tulevikukool vajab noorsootööd?
15.00-16.30 Elukool või elukestev õpe – kus õpime eluks tegelikult vajalikke oskusi?
DIGIHARIDUSE ALA
11.00-12.30 Kas Eesti haridust on tabanud digimürgitus?
13.30-15.00 Miks lapsed lähevad digimaailmast pöördesse?
16.00-17.30 Digimürgitatute tulevik: kuidas õppida täna nii, et oma töökohta homme arvutile mitte kaotada?
Täpsemat kava koos arutelude tutvustuse ja esinejatega saab vaadata siit.
Õpioru arutelud on sündinud paljude organisatsioonide koostöös: Eesti Õpetajate Liit, HITSA, MTÜ Peaasi, SA Archimedes, Sihtasutus Innove, SA Noored Kooli, Tallinna Ülikool ja Haridusinnovatsiooni Keskus, Tartu Ülikooli Haridusuuenduskeskus ja Viljandi Kultuuriakadeemia, Väätsa Põhikool ja algatus Huvitav Kool.