Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Inspireeriv projektilugu: Media Sapiens – Fundraising Through Media

Edukaid, inspireerivaid ning meeldejäävaid Erasmus+ projekte toimub igal aastal üle Eesti kümneid ja kümneid. Järgnevatel nädalatel jagame Noorteagentuuri kodulehel viimase kahe aasta silmapaistvaid projektilugusid.

Seekordne lugu viib meid suvisesse Pärnusse ning meediamaastikuile.

 

MTÜ Noorteühendus Life Zone eestvedamisel leidis 2014. aasta augustis suvepealinnas Pärnus aset projekt pealkiraja “Media Sapiens – Fundraising Through Media”, nagu mille nimi ka ütleb, tegeles sellise teemaga nagu kriitiline mõtlemine, küber- ja meediakirjaoskus, aga ka kultuuridevahelise dialoogi mõtestamise ja uurimisega. Projekti oli kaasatud tervelt 11 partnerit üle terve Euroopa – Rootsist Küproseni. Koolitusel osales kokku 36 noorsootöötajat vanuses 18 kuni 35. Osalejate profiili juures on see oluline, et kõik koolitusele kokkutulnud olid pärit väikestest paikadest. See oli osalejate valiku üks kriteeriumeid.

Projekti eesmärgiks oli vahetada kogemusi ning teadmisi, aga otseloomulikult ka harida noorsootöötajaid uute ning tõhusate viiside, platvormide ning töövahendite kohta, mis (sotisaal)meedia abil nende tööd paremaks saaksid teha. Kuidas olla pädev meediakriitilisuses ja meediakirjaoskaja ning mida kogu selle teema juures silmas pidada ja millele tähelepanu pöörata.

Projekti korraldajad toovad organiseerimisfaasist välja ühe olulise aspekti, mis kaasaja internetikeskse ühiskonna juures saab üha tavalisemaks ning noorteprojektide puhul ka üha olulisemaks – osalejate ootuste ning huvide enne koolitust kaardistamine. Küsiti nii seniste meediakogemuste kohta kui ka inimeste huvide kohta. Kõik ikka selleks, et koolitus õnnestuks võimalikult hästi.

 

Koolitusel, nagu paljudel noorsootöötajate kohtumistel, oli oluline roll learning by doing meetodil. Seeläbi õpivad osalejad kõige rohkem – ise tegutsedes, oma kogemusi ning teadmisi teistega jagades.

Projekti puhul sama oluline, kui Pärnus toimunu, olid ka järelsündmused ning –kajastused. Iga riigi esindajad korraldasid töötoa ka oma organisatsioonis, mille raames valmistati õppematerjalid, mida oma kanalites jagati. Loomulikult kirjutati ka artikleid kohalikese ajalehtedesse sellest mis, kuskohas ja miks toimus ning jagati projekti tulemusi ka laiema avalikusega. Projektitegijatel kujunes välja veelgi tugevam võrgustik, kui varem ning üheskoos tegutsetakse selle nimel, et sedasorti koolitused jätkuksid, kaasaksid uusi noorsootöötajaid ning tooksid ka reaalseid tulemusi noorsootöös üleüldiselt.