Eesti ja Läti EuroPeers võrgustiku koostöökohtumised
EuroPeers Eesti ja Läti võrgustiku noored alustasid sellel aastal koostööd. Kohtumiste eesmärkideks oli teineteise tööga tutvuda, end inspireerida ja häid praktikaid jagada.
Esimene kohtumine toimus veebruaris Riias, kus külastasime Riia Eesti kooli. Sama päeva hommikul valmistasime koolikülastuseks ette ühe koolitunni pikkuse tegevuse. Koolikülastuse raames jagasime noored nelja gruppi, kus jagasime infot selle kohta, mis on Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpus ning milliseid muid võimalusi noored juba täna kasutada saavad. Lisaks tutvustasime enda võrgustikku ja jagasime enda kogemusi programmidega. Praktilise väärtusena saime noortega arutleda interaktiivse mängu abil, milliseid hobisid nad praktiseerivad või milliseid võimalusi nad ise sooviksid kasutada. Seejärel suundusime Kanieris noortekeskusesse, kus kaks Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlikku tutvustasid meile keskuse tööd. Nad tõid esile oma projektikirjutamise töötuba, mida nad koolides oma töö tutvustamiseks kasutavad. Järgmisel päeval jalutasime ja nautisime Riia tuuri, seejärel tutvusime noorteorganisatsiooniga Ghetto Games, kes püüavad spordi kaudu jõuda erinevas vanuses noorteni. Tutvustasime neilegi oma võrgustikku ning arutlesime võimalike koostöökohtade üle.
Eestis toimunud kohtumine lõppes äsja, aprillis lõpus. Meie taaskohtumine sai alguse ühise õhtusöögiga ja järgmisel päeval asusime juba asja kallale. Alustuseks tutvusime Pärnu ja teineteisega Action Bound mängu abil. Vaatamisväärsuste otsimise ajal õnnestus meil tänu mängule tõepoolest oma meeskonda tugevadada! #meeskonnatöö! Näiteks panime ühe ülesande käigus kirja 10 probleemi ja ka lahendust, mis võivad õpirände jooksul tekkida.
Probleemidest rääkisime ka edasi, sest järgmise tegevusena visandasime võrgustiku enda probleemid kihtidena kohalikul, rahvusvahelisel ja individuaalsel tasandil. Kuna kerkis esile, et üks peamine murekoht on see, et noored ei mõista, mida EuroPeersid teevad, siis püüdsime sellele lahendusi leida. Seejärel käisime kiirelt toidupoes, sest oli aeg suunduda Kihnu. Teel saarele liitusid meiega kaks uut võrgustikuliiget ja sõidu jooksul jagasime teineteisega isiklikke kogemusi seoses programmidega, isikliku arengu ja sihtidega.
Ja Kihnu?! See oli kogemus! Seal on isegi muuseum! Ja Lauralgi oli kodu kuskil sügaval metsade vahel! Projektivõimaluste paremaks tundmiseks (mis on isegi mitmekesisemad, kui me mäletasime) mängisime Kuldvillakut. Lisaks õppisime Kihnu saare kohta (näiteks, et seal ei ole politseid) ning EuroPeers võrgustiku ja selle ajaloo kohta. Ühiste tegevustena mängisime veel pikalt keskööni mänge ja ega õppimine ametliku programmi järel ei lõppenud! Näiteks saime veel teada, et kitarri on pikkade küüntega peaaegu, et võimatu mängida. Õhtu täis mänge ja naeru!
Teisel päeval Kihnus võtsime suuna kohalikku rahvamajja, kusjuures teel sinna arutlesime erinevate teemade üle, et teineteist rohkem tundma õppida. Rahvamaja tuuri järel ootas meid sessioon, kus jätkasime sealt, kus pooleli jäime – võrgustike probleemkohtade arutelu juures. Jalutuskäigul tagasi kohtusime kohalike veiste, kauni metsa ja merega. Kinnitasime kõhtu ning oligi aeg ülejäänud saarega tutvumiseks. Kihnu tuletorni juures otsisime auguga kivi ning kaks meist leidsid selle – neid saadab nüüd õnn kõiges, mida nad teevad. Juhuu! Külastasime ka Kihnu Muuseumit ning seejärel ootas meid taas merereis mandrile. Õhtu lõpetuseks nautisime ühist aega – avastasime Pärnu vanalinna, kultuurimälestisi ja mängisime lauamänge.
Viimasel päeval ütlesime head aega Läti kolleegidele ning jätkasime vaid Eesti võrgustiku liikmetega. Meil oli tõepoolest meeletult produktiivne pool päev, kus arutlesime aastaplaani üle ja põrgatasime tulevikusuundi. Oleme motiveeritud, et võrgustikuga järgmiseid samme astuda! #vabadus