Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Muukeelsete eesti noorte hääle kõla võimalused läbi liikumisharrastuse

Projektitegija: MTÜ Kollane Maasikas

Projekti põhitegevused: noortelaager 2013 + järelkohtumine.

2013 aasta juuli kuus sai läbi viidud pea nädala ajaline noortelaager pigem liikumisharrastusega sina peal olevatele noortele.  Laagri formaadina oli valitud eelnevalt mitte praktiseeritud formaat ehk oli segatud kaks suunda – sportlik tegevus ning aktiivse ühiskonna liikmena kaasa löömine.

Laager sai tehtud koostöös Tallinna Ülikooli Pedagoogilise seminari paari noorega ning laagrist võttis osa 40 noort. Enamus laagrist osalenud noortest oli pärit Ida-Eestist ning pigem venekeelse kodukeelega peredest. Lisaks venekeelse kodukeelega noortele võtsid laagrist osa ka noored, kes on eestikeelse kodukeelega.

Miks selline projekt? loe edasi

 

Foto allikas
Sportliku poole pealt aitas meid Eesti Spordiselts Kalev, kelle treenerid aitasid läbi viia sportlikke tegevusi ja mänge ning aktiivse ühiskonna liikme tegevused viisime ise läbi.

Kuna noortele oli selline aktiivne ühiskonnas kaasa löömise mõte pigem võõrastav ning tegevused viisime läbi pigem eesti keeles (laagris oli meil meeskonna poolt ka väga hea vene ja eestikeelega liige, kes aitas tõlkida keerulisemates kohtades) siis alguses ei olnud osavõtt väga meelt mõõda neile. Aga mida enam nad said aru kui huvitav see on seda julgemaks nad muutusid ning lõpus ei olnud enam vahet, kes räägib muidu vene või eesti keelt kõik said üksteisega suheldud.

Lisaks suhtlusele said noored väga palju teadmisi teemal kuidas võiks enda elukoha paremaks muutumisele ise kaasa aidata ning mitte lihtsalt pealt vaadata ja hädaldada kui halvasti kõik on. Antud arusaamale aitasid kaasa läbi viidud “Rahvakogu” simulatsioon ning “Varivalimiste” projekti tutvustus ja läbimäng. Ka andsime aruteluks ja läbi mängimiseks erinevate projektide välja mõtlemise ja kirja panemise jne.

Euroopa Noorte teabe leviku tagasime  noortele erinevate programmis olevate tegevustega. Näiteks Rahvakogus lasime mõelda neil kuidas parandada oma elupaika ja kaasata erinevaid noori, et teha oma kogukond paremaks. Pärast koos noortega arutledes tõima välja erinevaid punkte mille puhul saavad nad otsida abi või toetust Euroopa Noortest. Ka arutelus „Noortekogudest“  tõime välja erinevaid võimalusi kust noored saaksid soovikorral leida tuge ja abi. Siin hulgas rääkisime taas pikemalt ka Euroopa Noorte programmidest. Kokkuvõtteks võib öelda, et igal võimalusel tõime välja noorte kaasalöömise võimalused erinevates  valdkondades ning põhiliselt kasutasime näitena Euroopa Noorte pakutavaid võimalusi.

Mis sellest muutus ja mida said noored laagrist?  Loe edasi