Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Greta: “Tuleb tõdeda, et muretsemiseks polnudki põhjust ja tegelikult oli väga lahe projekt”

Heihopsti! Minu nimi on Greta ja hiljaaegu osalesin oma esimesel “training course” Erasmus+ projektil.

Training course” (ehk siis eesti keelde seletatuna koolitus) toimus 18.-26. septembril Elvas, Tartumaal. Projekti nimeks oli “Project lab for inclusion“ ja osalejaid oli kaheksast erinevast riigist (Eesti, Läti, Kreeka, Rumeenia, Hispaania, Luksemburg, Armeenia ja Serbia). Projekti peamine teema oli inimeste kaasamine ja Erasmus+ projektide kirjutamine.

Esimestel päevadel tutvusime üksteisega, tegime erinevaid mänge nii nimede, hobide kui ka huvitavate faktidega iseenda kohta. Peale tutvumist hakkasimegi tegelema projekti põhilise teemaga, milleks oli kaasamine.

Rääkisime, kuidas kaasata inimesi, õppisime, mis asi on kaaslus/väljajätmine, meeskonnatöö ja tegime meeskonda parandavaid ülesandeid. Kolmandal päeval käisime lasketiirus ja kohalikus noortekeskuses (Elva noortekeskus), ning arutasime, mis asi on projekt ja millised on projekti tüübid ja tingimused.

Kohalikus noortekeskuses külas

Nii neljandal kui ka viiendal päeval moodustasime grupid, milles töötasime kuni projekti lõpuni oma projektiideede kallal (igal grupil oli nendele kõige südamelähedasem teema). Kuna vahetevahel peab ka tööst puhkama, siis käisime vabal ajal jalutamas näiteks Vaikse järve juures ja lisaks veetsime ka Tartus vaba aega (kus saime käia oma päid tuulutamas ja teistele osalejatele Tartu linna näitamas).

Järgnevad päevad tegelesime üsna palju projekti kirjutamisega, päevad olid pikad ja iga kohvipausi aeg istusime kohvinurgas, snäkid ja kohvi kõrval. Õnneks oli alati keegi, kes aitas projekti kirjutamisel/parandamisel ja see tegi tuju heaks!

Projekti eel oli hirm, et mis see “training course” endast kujutab, aga tuleb tõdeda, et muretsemiseks polnudki põhjust ja tegelikult oli väga lahe projekt 22 laheda osaleja ja 2 koolitajaga (ning muidugi ei saa unustada ka koos veedetud aega)!