Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Õpiränne Maltale keskendus vähemate võimalustega noorte kaasamisele

8.–14. oktoobrini toimus Eesti noorsootöötajate kogu korraldusel kohalike omavalitsuste noorsootöötajate Erasmus+ õpiränne Maltale. Selle eesmärk oli tutvuda sealse noorsootöö korralduse ja parimate praktikatega. Kohtumisel keskenduti vähemate võimalustega noorte kaasamise teemale ning läbisime ka vastava koolituse, mille korraldas Prisms Malta. Eestist osales õppevisiidil üheksa noorsootöötajat.

Õpirände jooksul külastasime erinevaid organisatsioone ning tutvusime erinevate organisatsioonide tegevusega: Erasmus+ agentuur (National Youth Agency), noorte turvakodu (St Patricks Residential Care Home), Malta ülikool (University of Malta, Faculty for Social Wellbeing) ja kohalik noortekeskus (Friends of the Earth Malta). Lisaks tutvumistele läbisime koolituse, kus keskendusime hariduslike erivajadusega noorte kaasamisele noorsootöösse.

Kohtusime ka hariduslike erivajadustega noortega. Eesti noorsootöötajad tegid ühise ettekande, milles andsime ülevaate nii riiklikul kui ka kohalikul tasandil tehtavast noorsootööst.

Maltal saavad juba 16-aastased noored osaleda nii KOV-, riigi- kui ka europarlamendi valimistel. Meil oli võimalus kohtuda noorega, kes osutus valituks 17-aastaselt kohalikku omavalitsusse ning jagas nüüd, 21-aastasena, oma kogemusi valla juhtimisest ja töökorraldusest.

Õppereisil sain aru, et meil Eestis ja Viimsis on sellel teemal piisavalt võimalusi, kuidas tegevusi arendada ja edasi liikuda. Loodan, et saame ka edaspidi Erasmus+ projekti raames Viimsi ja Malta organisatsioonide vahel koostööd teha.

Lugu ilmus Viimsi Teatajas 29. novembril Viimsi vallavalitsuses haridus- ja noorsootöö peaspetsialisti Kadi Bruusi sulest.

Et hoida ennast kursis taotlusvoorude, koolituste ja üritustega, saab liituda Erasmuse uudiskirjaga siin.