Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Võru HUUB-i solidaarsusprojekt toitis noorte ettevõtluspisikut

Võru HUUB MTÜ solidaarsusprojekti “Toome ettevõtjad Võrumaa noorteni” pakkus ettevõtlusest huvitatud Võrumaa noortele võimalust täiendada enda ettevõtlusalaseid teadmisi. Idee sündis noorte omavahelisest arutelust, kus toodi välja probleem, et kui alustada ettevõtlusega, ei saa Võrumaa piirkonnas noor selleks piisavalt tuge. Projekti käigus kohtusid noored  mitmete kohalike kui üle Eesti tuntud edukate ettevõtjatega.

Kohtumistel ettevõtjatega osales keskmiselt 15-20 inimest ürituse kohta, ent ühel üritusel, kuhu olid oodatud ka tuntud investorid, leidis tee ligikaudu 100 osalejat.

Projekt nägi vaeva selle nimel, et kogukond teeks koostööd, samuti on noored nüüd teadlikumad ettevõtlusmaastikul toimuvast ning neil on mitmeid võimalusi ja oskusi arendada ettevõtlust Võru maakonnas. Projekt panustas ka noorte ja ettevõtete vahelisse koostöösse ning kogukonnas toimetavad noored tunnevad ennast rohkem kaastanuna.

Projekti tulemusel kujunes välja Võru HUUBi tuumikgrupp (53 aktiivset noort), kes kohtuvad regulaarselt ja seal on esindatud nii ettevõtjad kui ka ettevõtlikud ja ettevõtlusest huvitunud noored vanuses 16-30.