Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

YouSports Kick-off Event “Oli väga loominguline ja põnev!”

12.-16. juunil toimus Prantsusmaal Angletis YouSports Kick-off Event.

Üritus algas 12. juunil tutvumisõhtuga, kus kõik osalejad said vabas vormis üksteisega muljeid vahetada ning kolm kohalikku spordiorganisatsiooni tutvustasid oma tegevust. Mitmed osalejad veel saabusid õhtu jooksul. Eesti delegatsioon tutvus teineteisega ja teiste riikide osalejatega.

Ürituse teine päev, 13. juuni algas piduliku avamisega (official event launch), kus saime tutvuda projektikaaslastega ning, kus jagati infot järgneva nädala kohta, et osalejad oskaks orienteeruda ning võtta projektist maksimumi. Pärast avamist kaks keynote speaker’it (Erwan Godet, Breizh insertion Sport’i looja ja Peter Ottens, YETS foundation’i looja) tutvustasid sporti kui instrumenti sotsiaalseks kaasamiseks. Oma kõnede käigus tutvustasid nad uusi vaatenurki ja mõtteviise spordi sotsiaalsest mõjust.

Peale lõunat oli aeg ise tegutsema hakata Discussion Corners’ides. Need olid nurgad/ruumid mõtisklemiseks ja õppimiseks teemal, mis meid ühendab. Kokku oli neli nurka ja üks projektikoht, mida juhtisid kolm juhendajat ning milles igaühel oli nädala jooksul erinev teema:
1. Mapping ehk kaardistamine – sotsiaalspordi toimimise mõistmine erinevates riikides;
2. Seltskonnaspordi defineerimine;
3. Mõju ehk “Miks sotsiaalne sport on oluline?”;
4. Õppimise refleksioon;
5. Projektipunkt – partnerlusi loomine, projektiideede arutamine, EL rahastamine jne.

Selle interaktiivse tegevuse käigus terve seltskond proovis leida vastuseid küsimustele: mis on sotsiaalne sport, kuidas see töötab, miks on see tähtis?

Õhtul saime osaleda Surfrider Europe Foundation organisatsiooni poolt juhendatud töötoas. Nad tegutsevad viimased 30 aastat igapäevaselt, et võidelda rünnakute vastu rannikukeskkonnale ning kaitsta ookeanite puhtust. Koos nendega saime anda oma panuse ning puhastada Biarritzi randa.

Projekti kolmas päeva, 14. juuni tõi meieni 10 erinevat töötuba (korraldatud osalejate endi poolt), millest igaüks sai valida need, mis teda kõige rohkem kõnetasid, näiteks:

  • rohujuuretasandi ühiskondlike spordiliitude väljakutsed ja head tavad;
  • Street Workout kui sotsiaalse kaasamise vahend;
  • Dice Game – kuidas ühiskonnas erinevatel positsioonidel püsida, parandada suhtlust ja miks peame seda korraldades väga teadlikud olema;
  • Inclusive Circus ehk kaasavad tsirkusekunstid: lähenemine kaasaegsete tsirkusetehnikate ja selle eeliste kättesaadavuse loomisele.

15. juunil toimusid riiklike delegatsioonide arutelud. Istusime koos rühmades, et arutada:
– meie delegatsiooni inimeste tugevaid külgi ja oskusi (milles oleme head seltskonnaspordi kontekstis);
– kogusime ideid selle kohta, mida YouSports saaks järgmiste aastate strateegilise projektina teha, et toetada sotsiaalseid spordiprojekte.

Igas rühmas oli riikliku agentuuri nõustaja, kes aitas meid aruteludes.

Hiljem jagunesime rühmadesse, et tegeleda kahe erineva tegevusega:

  • kaasavad ja sotsiaalsed spordimeetodid ehk uue spordi loomine;
  • networking ja uue projekti loomine.

Õhtul saime kõik koos proovida kahte uut spordimängu ning tutvuda huvitavate projektiideedega. Oli väga loominguline ja põnev!

Prantsusmaa riikliku Erasmus+ agentuuri direktor Mathieu Roumégous lõpetas avaürituse. Siis oli aeg kuulata reporterit ja sündmust tagasisidestada. Tegemist polnud tõelise sulgemisega, vaid võimalusega vaadata tulevikku ja mõelda järgmistele sammudele – kuidas areneda, rikastada ja edasi tegutseda sotsiaalspordi tasandil.