Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Kuidas toetada, et noored saaks end teostada?

Solidaarsusprojektide eesmärk on motiveerida noori märkama ja lahendama oma kogukonna kitsaskohti.
Kuna solidaarsusprojekte saavad ellu viia noored vanuses 18-30 aastat, siis võiks kergekäeliselt eeldada, et tegu on täiskasvanutega, kes saavad kõigi projektitegevustega ka juhendamata hakkama. See ei pruugi aga nii olla, sest solidaarsusprojektid on lisaks kogukonna heaks tegutsemisele noortele endile mitmetahuline õpikogemus.

Juba õppimine iseenesest võib olla väljakutse ning on hea, kui keegi aitab mõista, mida ja kuidas on õpitud ning mismoodi saab õpitut edaspidises elus kasutada. Sellega tulebki välja noorte toetaja rolli olulisus projekti elluviimisel. Põhiküsimus lasub selles, kuidas toetada noori nii, et nad saaksid oma idee ellu viia teadvustades seejuures ka enda pädevuste arengut.

Selleks, et noorte toetamine oleks tulemuslik, oleme kokku pannud juhendmaterjali solidaarsusprojektide juhendajatele. See juhendmaterjal on loodud kõigile, kes tahavad noori nende idee teostamisel teadlikult toetada ja miks mitte katsetada just solidaarsusprojekti raames noorte juhendamist. See on hea teekond,
mida üheskoos noortega ette võtta, sest on võimalik iseennast arendada ja lisaks panustada ka kogukondade ja miks mitte ka maailma muutmisesse. Kui noored on otsustanud nõustajat mitte kaasata, võib see materjal abiks olla tuumikgrupi liikmetele, et mõtestada enda õpikogemust.

5.-8. veebruaril 2024 toimub Stockholmis Euroopa Solidaarsuskorpuse juhendajatele suunatud koolitus. See on hea võimalus end rahvusvaheliselt täiendada ja arendada. Seega kui solidaarsusprojektide juhendamine on sinule südamelähedane teema, siis kandideeri SALTO kodulehel 13. novembriks!