Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Kultuuripealinnade võro, seto, mulgi ja saami noorteprogramm sai hoo sisse

Nädalavahetusel said Tartus esmakordselt kokku võro, seto ja mulgi kultuuri taustaga aktiivsed noored, kes osalevad Euroopa kultuuripealinnade Tartu 2024 ja Bodø 2024 koostöös, vahendab Lõuna-Eesti Postimees. Noorte kokkusaamisi rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm.

Aasta aega vältav koostöö annab seto, võro, mulgi ja saami noortele võimaluse kogemusi vahetada, üksteiselt õppida ja eestvedamisoskusi arendada. Programmi raames on osalevatel Lõuna-Eesti noortel võimalus külastada saami noori Põhja-Norras Euroopa kultuuripealinnas Bodøs ja omakorda võõrustada saami noori Lõuna-Eestis.

Noored saavad ülesande luua koostööna näitus ja digikogumik, mis tutvustab häid näiteid noorte osalusest ja kaasamisest omakultuuri edendamise ettevõtmistes mõlemas riigis.
“Rahvusvahelistes ettevõtmistes on setod, võrokesed ja mulgid ennegi osalenud, kuid sellist, kus kõigi kolme Lõuna-Eesti väikerahva noored üheskoos tegutsevad, ei ole olnud. Meie ootus on tuua rohkem noori võro, seto ja mulgi kultuuri arendustegevuste juurde,” ütles Tartu 2024 Lõuna-Eesti tegemiste haldur Kadri Laanmets.

Pikemalt saab projekti kohta lugeda Lõuna-Eesti Postimehe loost.