Mine vabatahtlikuks ja avasta maailma!
Kui oled 18-30-aastane noor ja oma eluga punktis, kus sa ei tea, mida täpselt edasi teha tahad, siis võta seda lugu kui märki.
5. detsembril tähistame üleilmset vabatahtlike päeva, et tuua esile kõik need, kes oma ajaga panustavad kogukondade ja inimeste heaks. Kas oled kunagi unistanud, et saaksid midagi sarnast teha välismaal? Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtlik teenistus pakub noortele võimalust astuda samm iseenda leidmise suunas.
Miks osaleda?
Panustad kogukonda: Aitad teha kohaliku elu vähemalt killukese võrra paremaks.
Avastad maailma: Koged uut kultuuriruumi ja saad praktilisi kogemusi sind huvitavas valdkonnas.
Leiad sõpru kogu Euroopast: Rajad rahvusvahelisi sõprussuhteid ja loed edaspidi maailma kaarti hoopis teise pilguga.
Kasvad ja arened: Saad enesekindlust, laiendad maailmavaadet ja õpid enda kohta palju uut.
Muretu osalemine
Vabatahtlik teenistus katab kõik elamiskulud: reisimise, majutuse ja elamise. Kindlustus ja koolitused tagavad, et saad keskenduda täielikult oma kogemusele. Lisaks toetavad sind kogenud organisatsioonid, kes aitavad sul teenistuseks valmistuda ja kohal kohaneda.
Valik on sinu
Teenistus kestab individuaalselt 2 nädalast kuni 12 kuuni või grupiteenistusena 2 nädalast 2 kuuni. Valida saad ELi riikide ning partnerriikide vahel.
Kuidas see käib?
Registreeri end Euroopa Solidaarsuskorpuse portaalis. Selle järel saad juurdepääsu isiklikule töölauale, kust leiad vabatahtliku tegevuse, töö- ja koolitusvõimalused, mis on portaalis avaldatud, ning palju muud.
Kui oled portaalis märkinud, et oled valmis pakkumisteks, võivad organisatsioonid sinuga ka otse ühendust võtta, et kutsuda sind oma projektides osalema.
Inspiratsiooniks vaata aasta aega vabatahtlikuna Maltal viibinud Ksenija Akimova kogemuslugu. “Aasta möödudes mõistsin, kui palju olin muutunud. Jah, olin omandanud oskusi sotsiaalmeedia haldamises, ürituste korraldamises ja logode kujundamises. Kuid kõige olulisem areng toimus isiklikul tasandil. Ma muutusin kohanemisvõimelisemaks, vastupidavamaks ja palju kannatlikumaks. Õppisin toime tulema uutes olukordades, töötama inimestega erinevatest taustadest ja nägema väljakutseid kui võimalusi kasvada,” näitlikustas ta.
“Elu Maltal õpetas mulle ootamatuse omaksvõtmist ja rõõmu leidmist teekonnas, mitte kiiret liikumist punktist A punkti B.”
Kus sina end järgmisena ette kujutad? Sillerdava Vahemere ääres? Kesk-Euroopa ajaloolistes linnades? Või hoopis Balkani päikese all?
Leia enda unistuste projekt Euroopa Solidaarsuskorpuse portaalist ja avasta maailma!