Liigu põhisisu juurde
Sündmused

Võimalused noortele, noortevaldkonna spetsialistidele ja organisatsioonidele muutuste tegemiseks.

Programmide tegevusvõimaluste kirjeldused ja tingimused.

Võimalustest
  • Noorele

    Noortevahetused, osalusprojektid, solidaarsusprojektid, vabatahtlik teenistus ja DiscoverEU.

  • Spetsialistile

    Noorsootöötajate õpiränne ja sporditöötajate õpiränne.

  • Organisatsioonile

    Väikeprojektid, koostööprojektid, noorsootöötajate õpiränne, vabatahtliku kaasamine, akrediteering ja DiscoverEU kaasatus.

Oled otsustanud projekti teha? Siit leiad, kuidas edasi minna.

Siit leiad sammud erinevate tegevustüüpide taotlemiseks.

Tegevustest

Lood, mis loevad

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse programmid avavad uksi ja muudavad elusid.

Kõik kogemuslood

Vajalikud materjalid projektide ellu viimiseks leiad siit.

Alustades programmijuhenditest ja nimekirjadest ning lõpetades enesearengut toetavate materjalidega.

Kõik projektiks vajalik
  • Noorteprojektide taotlejale

    Noortevahetuste, osalusprojektide ja solidaarsusprojektide taotlemist toetavad materjalid.

  • Noorsootöö projektide taotlemine

    Noorsootöötajate õpirände, sporditöötajate õpirände, koostööprojektide, väikeprojektide, DiscoverEU kaasatuse ja vabatahtliku teenistuse taotlemist toetavad materjalid.

  • Enesearenguks

    Erinevaid materjale mitteformaalse õppimise ja valdkonna kohta.

  • Noortevaldkonna uuringud

    Rahvusvahelised ja kohalikid noortevaldkonna uuringud, mis on seotud programmide võimaluste ning tulemustega

Ei leia, mida otsid?

Äkki meie leiame

Enim otsitud: Taotlustähtajad, Kvaliteet

Organisatsioonile


Ei leia, mida otsid?

Äkki meie leiame

Enim otsitud:

Noorteprojektid organisatsioonidele

Kuidas toetada?

Noortele võivad projekti esitamisel ja elluviimisel abiks olla nii avaliku, era- kui kolmanda sektori organisatsioonid. Parimad noorteprojektid on need, mille idee on sündinud noorte endi huvide ja vajaduste pinnalt. Kui taotlejaks on mõni organisatsioon või asutus, siis noori tuleb aktiivselt kaasata alates projekti ettevalmistusest kuni järeltegevusteni ja neile tuleb anda võimalikult palju vastutust projekti sisuliste tegevuste planeerimise ja elluviimise eest. 

Noorteprojekte on kolme tüüpi: noortevahetused, osalusprojektid ja solidaarsusprojektid. Neil on erinevad tingimused ja taotleda tuleb kas Erasmus+ või Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist. Kuidas valida? Küsi noortelt küsimusi. 

  • Kas neid huvitavad erinevad kultuurid ja kuidas inimesed teistes riikides asju mõistavad? 
  • Kas noored tahaksid paremini teada, kuidas demokraatia toimib ja kuidas nad saaksid rohkem kaasa rääkida näiteks koolis või oma kohalikus omavalitsuses? 
  • Kas noored tahaksid teha midagi ühiskondlikult kasulikku oma kogukonnas? 

Kui noored kalduvad esimese variandi poole, siis uurige täpsemini noortevahetuse tegevustüübi kohta. Selle projekti raames kohtutakse noortega teistest riikidest ja õpitakse omavalitud teemat huvitavate mitteformaalse õppe meetodite kaudu põhjalikult tundma. Noortevahetuses osalejatele kehtib vanusepiirang 13–30 aastat. Projekt võib toimuda nii Eestis kui mõnes teises riigis ja keskmise projekti eelarve on umbes 30 000 eurot. 

Kui noored kalduvad teise variandi poole, siis uurige täpsemini osalusprojekti kohta. Seda projekti võib ellu viia kas Eesti piires või rahvusvaheliselt, tegeledes kodanikuharidust või noorte osalust puudutavate teemadega. Saate ise valida, kui palju tegevusi ja kui suurelt tahate ette võtta (õppekäigud, seminarid, töötoad või isegi konverentsid). Sündmustel osalejatele kehtib vanusepiirang 13–30 aastat. Maksimaalne eelarve on 60 000 eurot. 

Kui noored kalduvad kolmanda variandi poole, siis uurige täpsemini solidaarsusprojekti kohta. Seda projekti saab teha ainult Eesti piires ja kõige parem on suunata oma fookus konkreetse probleemi lahendamisele. Peamine, et noored ise oleksid tegevuste elluviimisel juhtrollis ja tuumikgrupis oleks vähemalt 5 noort vanuses 18–30. Sihtgrupiks võivad olla nii lapsed, pensionärid kui kodutud loomad, olenevalt lahendamist vajavast probleemist. Maksimaalne eelarve on 7560 eurot, millele lisandub juhendaja töötasu.  

Kui soovite täpsemalt kuulda, mida need kolm projektitüüpi endast kujutavad ja mida kõike võiks nendes projektides koos noortega teha, siis kuula 15.01.2024 toimunud infotunni salvestust.