Programmist
Erasmus+ on Euroopa Liidu programm aastateks 2014-2020, mille kaudu rahastatakse rahvusvahelisi projekte hariduse-, spordi- ja noortevaldkonnas. Kõikides Erasmus+ programmiriikides on asutused, mis koordineerivad programmi elluviimist ja eraldavad toetusi – Erasmus+ riiklikud agentuurid.
Erasmus+ programm teostab oma eesmärke läbi projektitoetuste. See tähendab, et rahastatakse just neid projekte, mis aitavad oma tegevustega kaasa alltoodud eesmärkide saavutamisele.
Erasmus+ programmi noorte valdkonna eesmärgid on:
- Noorte võtmepädevuste arendamine, noorte aktiivne tegutsemine Euroopa demokraatlikus elus, kultuuridevahelise dialoogi edendamine, s.h. solidaarsuse ja kaasatuse suurendamine, tööturu oskuste ja pädevuste arendamine
- Noorsootöö kvaliteedi tõstmine, koostöö edendamine noorsootöö ja teiste valdkondade vahel (tööturg, haridus jm)
- Teadmus- ja tõenduspõhise noortepoliitika arengu toetamine, valdkonna poliitikate kujundamine, mitteformaalse ja informaalse õppimise tunnustamine
- Rahvusvahelise noorsootöö tugevdamine
Et saada terviklikku ülevaadet kõikidest programmi võimalustest, külasta Eesti Erasmus+ kodulehte või loe täpsemalt Euroopa Komisjoni Erasmus+ kodulehelt.
Millest Erasmus+ koosneb?
Erasmus+ ühendab endised rahvusvahelised kõrghariduse programmid (Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, kahepoolsed programmid), Euroopa elukestva õppe programmid (Grundtvig, Erasmus, Leonardo, Comenius) ning noorteprogrammi Euroopa Noored (ing k Youth in Action). Kõige uuema programmina on lisandunud spordiprogramm.
Kes saavad rahastust taotleda?
Erasmus+: Euroopa Noored programmist saavad toetust taotleda mitmesugused MTÜ-d ja SA-d, avalik-õiguslikud juriidilised isikud (nt kool, noortekeskus) ja ettevõtted (piiratud võimalused) ning ka mitteformaalsed noortegrupid – peamine, et projekti fookuses oleks noorte mitteformaalne õppimine ja/või noorsootöö arendamine. Loe taotlemise kohta täpsemalt iga tegevusvõimaluse juurest.